Kids and Heroes
Vyrazte s Thalidomide, Nežfaleš, Cirguz, Dreadrot a Crossczech podpořit StreetCulture
Redakce 23/04/2013 Články

Pamatujete, jak v Kids and Heroes Radio Show na StreetCulture seděl Kečup, pouštěl nové fláky z desky The Fialky a dával rady ohledně sexuálního života? Jak si Helmut povídal s Vojtou z Pipes and Pints nebo rozebíral s Pavlem Nezvalem pořádání koncertů a sXe scénu? Jak blbnul Jirka s Radkem z Nežfaleš, zpívali Dirty Old Town a předvedli inscenaci svatby Ramones?

Vzpomínáte, jak jste poslouchali Martinovy úvahy o politických rozměrech punku, ženském elementu v hudbě, výročí první desky Sex Pistols, punkových ikonách nebo power popové, hardcorové či jiné speciály?

Mohli jste si v éteru dát Degradaci hrající akusticky Johnnyho Thunderse, slyšeli jste, jak vypadají Staré Pušky na víkendovém tahu, a navíc live ochutnali akustickou premiéru zbrusu nových skladeb. Stejně jako jste mohli jako první slyšet nové nahrávky Cirguz, bavit se u rozhovorů s českými punkovými legendami jako Petr Hošek z Plexis, Štěpán Málek z N.V.Ú. nebo Skleník z SPS, stejně jako s mladými jmény jako The Barockers, Thunderbirds nebo Kung-Fu Girlz. Nebo jste možná jen naladili rádio, poslouchali oblíbenou muziku, objevili nové kapely a přišli na akustickou session, dali si pivo na baru a bavili se mezi plakáty ze starých koncertů.

Pak vězte, že tahle unikátní věc, jediné rádio, kde můžete do éteru říct „hovno“ a nebudete mít opletačky s radou pro rozhlasové vysílání, občanské sdružení, které na principu do it yourself provozuje nejen internetové rádio a magazín, ale i bar, kde můžete nejen popít, ale poslouchat živou muziku, vidět dokumenty, výstavy, besedy a workshopy, potřebuje pomoc.

StreetCulture letos nedostalo grant od města, což mu značně znepříjemňuje další existenci. Ta je momentálně v řešení, ale už teď je jasný, že se bude hodit každá koruna. Aby nedošlo k mýlce, je dobrý zmínit, že StreetCulture je NEZISKOVKA, nikdo z moderátorů ani z vedení nebere plat, výdaje jdou pouze na provozní záležitosti (vysílací licence, poplatky OSA, nájem, elektřina atd., měsíčně se pohybují v řádech deseti tisíců).

A jelikož Kids and Heroes jsou se svým pořadem součástí StreetCulture, záleží nám na tom, aby StreetCulture fungovalo, a doufáme, že to není jedno ani vám!

Proto doražte 7. května na benefiční koncert v pražském HooDoo, kde bez nároku na honorář vystoupí:

THALIDOMIDE

Zkušená pražská hardcore kapela, která se zformovala již v roce 1993, navazuje na tradici kapel jako Black Flag, Dead Kennedys, Minor Threat a dalších. Thalidomide mají jasně vyhraněné názory a v podobných akcích nachází pravý smysl svého fungování! Chválíme!

NEŽFALEŠ

Našlapaný pražský punk’n’roll, který letos brázdí pódia už jedenáctým rokem. Výborný texty frontmana Radka zkombinový s melodickým hudebním základem. V těchto dnech jedou turné s SPS a loňská deska Každej Klub I Bar je stále aktuální!

CIRGUZ

Parádní mělnický punk rock od pravých a pohledných srdcařů! Nedávno vydali nové čtyřpísňové CD Zbraně A Láska Zvítězí, kde je jasně znát, že od 77 punku dokážou přejít taky do vážnějších a politických not! Stay Hemzak!

DREADROT

Dříve oldschool HC kapela, dnes velmi hutný rockandroll! Předskakovali například Misfits či Sick Of It All a v jejich řadách najdete lidi z kapel jako Flaming Cocks či Matahari. Dreadrot si přejou nezletilý fanynky pod pódiem a pár starejch kámošů na baru!

CROSSCZECH

Protřelá pražská Oi! parta, která se v roce 2008 dala po dlouhých pěti letech opět dohromady a vloni vydala své první album se stejnojmenným názvem (recenze). Hutný riffy kytar, ostrý bicí a pořádnej chraplák! A také častí návštěvníci StreetCulture!

Pojďme společně píchnout jedinečnému prostoru, který oživuje zatuchlý éter českých rádií a spojuje lidi z různých hudebních scén!

StreetCulture není Evropa 2 a moderátoři nejezdí ve Ferrari, a proto se nebojte podpořit vstupným nejen kapelu, ale celé radio, které vás s ní pro ten večer sblížilo.

Bližší info o projektu na www.streetculture.cz.

7. 5. 2013 – Praha – HooDoo: Thalidomide, Nežfaleš, Cirguz, Dreadrot, Crossczech
Vstup: 99 Kč

Přidejte se na www.facebook.com/events/452990831443229/.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com