Kids and Heroes
Vyrazte o prvním srpnovém víkendu do Rožnova na Setkání svobodných duší
Redakce 02/07/2019 Pozvánky

Letošní ročník rožnovského Setkání svobodných duší se odehraje o víkendu 2. a 3. 8. 2019 a bude opět jiný než ty předchozí. Vzhledem k opakujícím se problémům s místem, kde by se dal fesťák uskutečnit v „tradiční“ podobě s tábořištěm, proběhnou letos jednotlivé koncerty a doprovodné akce na různých místech Rožnova pod Radhoštěm.

Znamená to zároveň, že organizátoři nejsou s to zajistit přespolním flek, na kterém by mohli rozbít stany jako v minulých letech, v Rožnově je ale řada možností levného prázdninového noclehu (kempy, ubytovny). Další změnou oproti minulým letům je návrat ke dvoudenní variantě Duší.

Páteční koncert se odehraje ve dvou hospodách, zvaných Železo (oficiálně Pivní bar Rožnovanka) a Němec (knajpa v uličce naproti vchodu do supermarketu Albert). Obě stojí na rožnovském náměstí a jsou od sebe vzdáleny pár kroků. Zatímco v jednom pubu se bude hrát, ve druhém se bude chystat další účinkující. U Němca vystoupí místní kapely SAMASAPOKUSALA  a STERN a ostravská úderka PRÜGELKNABE, v Železe pak dvě one man tělesa, přerovský AUDIO NOISE a domácí CTIB. Po koncertech bude v Železe žhavit vzduch DJ ASS.

V sobotu po obědě se na louce před rožnovskou knihovnou bude hovořit o knihách. Tedy o knize – autoři BOB KUŘÍK, ARNOŠT NOVÁK a JAN CHARVÁT zde představí publikaci nazvanou Mikrofon je naše bomba, která se pokouší mapovat tuzemské subkulturní aktivity a obsahuje vydatnou kapitolu věnovanou dění okolo místního punkového doupěte, před pár lety zaniklého Vraha. Taky se tu odehraje divadelní vystoupení experimentátora, improvizátora a performera ZAJÍČKA.

Večerní koncert bude v sobotu situován do nového rožnovského klubu Vrátnice. Zde vystoupí místní INNOXIA CORPORA, brněnští TUMMO a RISPOSTA a polská písničkářka THE PAU. Po sobotním koncertě ovládnou Vrátnici DJové VALACH a VANT.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com