Kids and Heroes
Vychází vinylová kompilace mapující 30 let mělnického undergroundu
Michaela Klocová 17/05/2019 Cz/Sk, Novinky

Vše začalo jako fanouškovský nápad udělat malý hudební výběr pro pár kamarádů a známých. Přesto si ale dát práci s výběrem písniček, udělat tematický obal a taky rozšířit obzory, kdo všechno na Mělníku kdy hrál. Nakonec se ale idea líbila i širšímu okruhu lidí, a tak vychází kompilace lokálních punkrockových kapel, a to i za podpory samotného města Mělník.

Dvacet kapel, dvacet skladeb vybraných srdcem i hlavou. Koncentrace toho nejlepšího z lokálního undergroundu za posledních třicet let. Co všechny zúčastněné spojuje dodnes, jsou mělnické ulice a láska k rock´n´rollu. Na podiu i pod ním se při koncertech mažou veškeré rozdíly. Nikdo z aktérů neprodal svoji generaci.

„Všichni jsme už tenkrát věděli, že bez lokálních scén to nejde. Všichni jsme věděli, že jde o minoritní žánr. Ale vždycky jsme dělali „jen“ to, co nás bavilo. Touto kompilací rekapitulujeme posledních třicet let nezávislé kytarové hudby na Mělníku. Kusy našich životů. Někteří z nás čerstvě po maturitě, někteří s pěti křížky na chrbtě. S přibývajícím věkem možná srdce chladnou, ale plameny hoří stále!“ říká vydavatelský kolektiv.

Dvě klasická černá elpíčka zabalená do stylového obalu s nějakým tím bonusem uvnitř. Oprašte u rodičů gramofon, nastavte ho na punkových 45rpm, a pokud ho nemáte, nevadí, každá deska má svůj kód na stažení do vašich smartfounů. Tak si najděte necelou hodinku a zaposlouchejte se.

Deska bude k sehnání v Turistickém informačním centru Mělník, Želvím doupěti a na níže uvedených hudebních akcích.


Koncerty na podporu DVASEDMŠESTNULAJEDNA:

23. 5. Stará Mydlárna – Thee Melomen, The Junk Food, Naive Cactus (křest DVASEDMŠESTNULAJEDNA)

8. 6. Stará Mydlárna – Mělnická tančírna

2. 8. Němý Medvěd – Kung-Fu Girlz, The Junk Food, New/Old

23. 8. Němý Medvěd – Povodí Ohře, Sorry Holka, The Oxx

12. 10. Stará Mydlárna – Houba, Nežfaleš, The Junk Food

O autorovi

Šéfová. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com