Kids and Heroes
Von Gam – 1 Gen Punk
Martin Suicide 25/07/2018 LP, Recenze

Punková archeologie mě baví. Ta skandinávská pak zvlášť a na každý titul se značkou Re-Ken, archeologické sub značky Ken Rock, se náležitě těším. Nejinak tomu bylo v případě alba, kolektujícím nahrávky Von Gam, teenagerské punk kapely z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.

Svůj jediný sedmi palec vydali roku 1980 a titulní píseň z něj Hasse Parasit, je naprosto odzbrojující pubescentní provinční punk, se všemi superlativy, které mě mohou napadnout. S energií, amaterismem, chytlavým refrénem vybízejícím ke společnému skandování i skvělou kytarovou melodií. Dvě minuty naprosté esence mladického autentického punku v jeho původní formě, která nebude nikdy překonána. B strana singlu má srovnatelnou energii, jen hitový potenciál je na o něco nižším levelu.

Následuje přehlídka skladeb, které do dnes neměly s gramofonovou deskou tu čest a nahraných mezi roky 1980 až 1983, pocházejících z kazety vydané roku 81, o rok starší dosud nepublikované nahrávky a pár dobových živáků. Tak jako mnozí z jejich vrstevníků, Von Gam záhy vstřebávají i odlišné vlivy a tak v jejich živelném rocknrollu můžete zaslechnout občasné odkazy na tehdejší 2tone, okořeněné o puberťáckou bezprostřednost švédských punkáčů.

Deska tak skvěle navazuje na EP vydané před pěti lety dalším archivářským vydavatelstvím Slyngel Records.

Info
Label: Ken Rock
Rok vydání: 2018
Tracklist
1. Hasse Parasit
2. Mode
3. Fredag
4. Popoffer
5. 1500 Liv
6. Bakkihallen (Version)
7. Bakkihallen
8. NRP
9. Baktankar
10. Rarariareggae
11. Hasse Parasit

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com