Kids and Heroes
Volbeat – Beyond Hell Above Heaven
Danny 21/01/2011 CD, Recenze

O Volbeat jsem nikdy nějak nevěděl, co si myslet. Znějí jako mix Metalliky a Social D., Elvisův zpěv a hutné kytary, odkazy na klasický rocknroll a country stejně tak, jako vlající hřívy hnusných mániček. Nakonec jsem ale vzal partu kolem chlapíka, co má kérku Johnny Cashe na hrudi na milost. Poprvé jsem je zaregistroval díky coveru I only wanna be with you z roku 2005 a pak díky prvotřídním peckám Radio Girl a Sad man’s tongue. V ten okamžik mě dostali a na novou desku s názvem Beyond Hell Above Heaven jsem se pekelně těšil. Už singl Fallen toho hodně nasliboval. Omezí pánové ty metalové riffy a vrhnou se vstříc melodickému rocknrollu? Musím uznat že ano, ale ne úplně.

Desku otevírá vypalovačka The Mirror And The Ripper. Hned na úvod do nás chlápci rvou zpěvný refrén, efektní dvoušlapku a skvělý vokál Michaela Poulsena. Je to vlastně předzvěst celého alba, kde tvrdé kytary střídají rocknrollové zpěvy, a kde si vlastně člověk nemůže být vůbec jistý tím, co další song přinese.

Další Heaven Nor Hell zjemní tempo a spolu s foukací harmonikou nás přenese do padesátek, kde srkám v garáži pivko. Stejně pak pokračuje následující singl Fallen a pětihvězdičková A Biger Believer. A dostáváme se k nejvolbeatovatějšímu songu a tím je 7 Shots. Rozhodně není nejlepší, ale ten mix amerického country a Iron Maiden je fakt neskutečnej. Jak soundtrack k hodně brutálnímu westernu. Následuje zas nějaký ten metal, ale díkybohu, že těch parádních songů je tu pak víc: Magic Zone, 16 Dollars nebo Being 1, podpořená o akustickou kytaru. Závěrečná Thanks je pak poděkováním celé crew a všem fans a můžu potvrdit, že pánům z Volbeat na fans opravdu záleží.

Deska je to parádní, o tom žádná, a koho zklamalo Hard Times and Nursery Rhymes, ať si sežene Beyond Hell Above Heaven. Já se zatím přikloním k partě Mike Nesse a až vydají Volbeat příští desku, která už metalem smrdět nebude, šáhnu po ní všema deseti

Na závěr snad už jen to, že naživo znějí stejně jako z desky, bez sebemenších zaváhání a chyb, přesto však pekelně zábavní. Kdo byl na Chmelnici, tak potvrdí. A kdo tam nebyl, může se v létě přesvědčit na Rock Am Ring, kde budou právě po boku Social Distortion.

Info

Rok vydání: 2010

Label: Universal/Nuclear Blast/Vertigo

Tracklist

01. The Mirror And The Ripper
02. Heaven Nor Hell
03. Who They Are
04. Fallen
05. A Better Believer
06. 7 Shots
07. A New Day
08. 16 Dollars
09. A Warrior’s Call
10. Magic Zone
11. Evelyn
12. Being 1
13. Thanks

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com