Kids and Heroes
Vivisick – Nuked Identity
Martin Suicide 17/02/2016 CD, Recenze

Překvapení z promo balíčku od Insane Society v podobě nové desky Japonců Vivisick, bohužel vydané zatím pouze v CD podobě. Ovšem s tím, že u mě vyhrávají v nikým nevyhlášené soutěži o nejlépe zpracovaný obal kompaktu poslední sezóny, jenž se mi dostal do rukou. Ten, jak je u spousty japonských kapel zvykem, klame tělem a v barevném kresleném obalu by se mohlo žánrově ukrývat ledacos.

Matoucí může být i úvodní instrumentálka, kde si rock pohrává se svéráznou folklorní melodií, pohybujíc se někde na hranici art rocku, ale pak se již vše rozjede tak jak má, v duchu divokého japonského hardcore a tomu se již kapela nezpronevěří až do konce desky. Důležité ovšem je zmínit, že Vivisick si při vší té dravé rychlosti nikdy nezapomenou pohrát s nějakou tou melodií a to je vyzvedává vysoko nad žánrový průměr. Je to jízda, ve které se typicky japonský hardcore sráží s linkami hodnými o poznání melodičtějších podob punku i zběsilostí z řetězu utržených rychlo-hardcore záležitostí, pocházejících ze země vycházejícího slunce. Nikoliv nadarmo mají Vivisick na svém kontě split třeba se fastcore zběsilci Fuck On The Beach. Jenže nosným motivem desky Nuked Identity jsou rify a melodie na místo pouhé extrémní zběsilosti. To umocňuje i energický a v každém momentu ideálně čitelný zvuk. Kytarové rify přeřvává splašeně hektický uječený hlavní zpěv, který zhusta doplňuje nezřízené skandování nebo chytlavé hymnické sbory. Hlavní vokál občas atakuje hranici toho, kdy si při poslechu představíte parodii na hystericky ječícího Olgu z Toy Dolls, jemuž dělají hudební doprovod Gauze. Což nemyslím ani v nejmenším pejorativně, protože Nuked Identity je vážně zábavná, zadnice nakopávající hardcore punková deska a to nejen pro fandy kapel ze země vycházejícího slunce. Vivisick totiž i při vší té poblázněnosti píší především abnormálně chytlavé a svérázným šarmem oplývající rocknrollové kompozice.

Palec vzhůru za parádní překvapení. Tak nějak v duchu doufám, že si tahle deska dříve nebo později najde cestu do vinylových drážek v neméně parádním obalu.

Info

Label: insanesociety.net
Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. シュールリアルリズム Surreal-Rhythm
  2. 反抗とは創造なり Rebel Is Creation
  3. 万華の様相 Kaleidoscope
  4. 曖昧ミー Vague Of Me
  5. ピーターパン症候群の憂鬱 Peter Pan Syndrome Melancholy
  6. にぎらされ Why Must I Grab My Penis?
  7. イデオロイデオロヒエラルヒラルヒ Ideoloideolo-Hierarchieraruhi
  8. 断ち切られた蜘蛛の糸 The Spider’s Thread That Has Been Cut Off
  9. アジアイズバーニング Asia Is Burning
  10. 根なしの愛国 Rootless Patriotism

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com