Kids and Heroes
Vitacit a Exorcizphobia poprvé v dějinách polechtají základy strahovské Sedmičky
Danny 10/02/2016 Pozvánky

Ladrogang & Ivanhoe opravdu a doslova „very proudly“ present mocnou českou metalovou legendu Vitacit, jejíž kořeny by se daly dohledat až někde v roce 1973. Nejen že úplně poprvé ve své historii vystoupí v našem milovaným Klubu 007 Strahov, ale památné to bude i v tom, vidět mistra zvuku místo za pultem přímo na pódiu! Jako předskokan se představí thrash metalová pecka z Trutnova Exorcizphobia.

Cítím se jak v Nolanově Mementu. Hledám vzpomínky, které neexistují, ale vím, že se několik dekád zpátky stalo něco, co ovlivnilo můj život a zanechalo stopy dodnes. V roce 1986 propašovala moje teta ze Západního Německa walkman Grundig, kterej na pionýrském táboře v roce 1987 dostal zatěžkávací zkoušku ve chvíli, kdy mi instruktor půjčil kazetu s Master Of Puppets, Metallica a tuny kompilačních kazet s Helloween, Satan, Ace Frehley, Iron Maiden & Motörhead. To léto jsem šel poprvé na Bohemku a jel s babičkou, která hledala svojí sestru, do Budapešti. Tam jsem v shopu Metal Bunker vyškemral kapesný na první metalový triko: Metallica – Jump In the Fire! V ten moment se ze mě stal rebel! Během jednoho roku jsem se stal ředitelem kazetový diverzní činnosti a následující léto v roce 1988 se to stalo. Park kultury a oddechu Júlia Fučíka! VITACIT! Můj první metalovej koncert! Ručně pokreslená džíska, vyklepaná kštice a krk, se kterým nešlo 3 dny hýbat. Jak se sypal písek v baňkách života, objevoval jsem thrash, crossover, death metal a na dlouhý léta skončil v hard core, kde se zdánlivě uzavřel kruh. V nejproslulejším hard core/punk klubu v Praze – 007 na Strahově – totiž od nepaměti zvučí Pavel „Kuře“ Hejč, kterej ve Vitacitu hrál a hraje na kytaru! Vitacit od roku 1975 (kdy vzniknul) prošel několika radikálníma změnama v sestavě a hlavně na postu zpěváka. Koncert, kterýho budeme svědky nás vrátí zpátky do let 1985-1987, kdy na postu zpěváka figuroval Láďa Křížek – nejvýraznější heavy metalovej zpěvák lokální scény, kterej nazpíval 2 nejzásadnější heavy metalový alba všech dob. Radegast v Citronu a Anděl na útěku v Kreysonu. Fanoušci Vitacitu dozajista ctí éru s Milošem „Dodo“ Doležalem, coby frontmanem, nicméně největší hity alá „Já chci se ptát těch králů“ nebo „Drákula“, nazpíval už Láďa Křížek za jeho působení na postu zpěváka. Jdeme hrozit! Pozvat Exorcizphobii, coby support, nebylo dilema, ale jasná volba! Jejich thrash metal/crossover ctí odkaz devadesátých let, kdy tenhle styl zažíval boom v tisícovejch halách s kapelama typu Sacred Reich, D.R.I., Nuclear Assault, Annihilator, Holy Terror nebo Assassin. Thrash or be thrased!

IVANhoe

Vitacit + Exorcizphobia
Přesunuto z důvodu nemoci na 3.3.2016, Klub 007 Strahov
Start 19:00
Ticketstream 200 Kč + poplatky, předprodej v klubu 200 Kč, na místě 250 Kč

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com