Kids and Heroes
Vice Squad se po několika letech vrací do Prahy
Redakce 01/09/2013 Pozvánky

Ve čtvrtek 19. září se na strahovské Sedmičce uskuteční třetí ročník akce Mad punx night, kdy z Anglie přijedou dvě znamenité punkové kapely – Vice Squad a Dogsflesh. Z české scény se jako předkapela představí Spots, anarchopunk obohacený klávesami.

Kapela Vice Squad, která vystoupila v Praze naposled roku 2005 v Matrixu, patří mezi nejznámější a nejvlivnější punkové kapely vůbec. Světlo světa tahle čtyřčlenná parta spatřila již v roce 1979 v anglickém Bristolu a svou muzikou se zařadila na melodický, popovější konec punkového spektra. Pozornost si ale hned zpočátku získávala jinak než muzikou: kromě dokonalé punkové image členů v jejím čele stála blonďatá zpěvačka Beki Bondage. Na konci devadesátých let ve vlně reunionů punkových legend povstali z popela i Vice Squad. Z původní sestavy v ní působí pouze Beki Bondage, ale to vadí jen málokomu, už jen proto, že právě její osoba a hlas byly pro Vice Squad hlavním poznávacím znamením.

Angličtí průkopníci z druhé vlny punku Dogsflesh přijíždějí do Prahy také po delší době, a to v rámci minitour po Česku. V podání kapely, ktetá byla ovlivněna formacemi jako jsou The Exploited, GBH nebo Discharge, uslyšíte pořádný hardcore punk.

Vstupné je za 220 Kč k dostání v klubu 007 strahov, baru Úl (Křemencova 8, Praha 1) a Bohužel baru (Bořivojova 61, Praha 3). Akce začíná přesně v 19 hodin. Fb event najdete zde.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com