Kids and Heroes
Venku je třicáté číslo fanzinu Hluboká Orba
Martin Suicide 03/04/2014 Cz/Sk, Novinky

Třicáté číslo brněnského D.I.Y. hardcore/punk fanzinu Hluboká Orba, který vychází od roku 1993, je venku a to na 200 stranách A4 v knižní brožované vazbě.

Hluboká orbaUvnitř najdete: rozhovor s předrevolučním pražským pankáčem Honzou Trantou, co emigroval do Západního Berlína a odtud po roce 1989 podporoval vznikající anarchistické hnutí v ČR, detailní hudebně-politický scene report z Vídně od Paayi z Festy Desperato, 18 sloupků od starých i nových autorů, tour reporty Gride (USA), Gattaca/Remek (Evropa), Nekromantiker (USA), Tummo/Sheeva Yoga (Československo) a See You In Hell (USA), dále dva rozhovory o exotických punkových scénách s Lukem Haasem (label Tian An Men 89) a Jasonem Flowerem (label Supreme Echo), rozhovory s kapelama No Sir, I won’t (USA), dvojrozhovor Contrast Attitude/Acrostix (Japonsko), Yarvar Cocha (Valašsko), Banran (Jižní Korea), Strange Factory (Japonsko), Brünner Todesmarsch (Brno), Endless Grinning Skulls (Anglie) a Total Banxat (Indonésie), rubriku „Kulturní kamikadze hardcore/punkového undergroundu“: koncerty venku (Praha), klub Futra (Orlová), historie Setkávání svobodných duší (Rožnov pod Radhoštěm), Infošop Pelech a Kulturní kolektiv (Brno) a historie pořádání koncertů v Žiaru nad Hronom, dále rozhovor o samozásobitelství a pěstování, čtenářský koutek, 217 recenzí na hardcore/punkové hudební nosiče a nakonec ohlédnutí za koncerty United Crusties v Brně za poslední rok a půl.

150 kusů čísla vychází ve speciální edici s dvoubarevnou obálkou, plakátem formátu A2 a samolepkou. Cena regulérní edice je 140 Kč, speciální edice je za 150 Kč.

Orba je k dostání u většiny obvyklých dister (Day After, Insane Society, Malárie, PHR, Phobia, Dead Heroes, Gasmask, Hitching To Revolution, Olga Hepnarová, Rauha Turva, Ultima Ratio, Psychocontrol atd.), v Brně je v prodeji ve Vegalité, Indies a knihkupectví Skleněná Louka, v Praze v Rekomandu. Na Slovensku ji distribuují Totalitarianism Still Continues a Heavy Metal Vomit Party.

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com