Kids and Heroes
Velký návrat punkového kabaretu. Podívejte se na reunion show Dresden Dolls
Danny 15/09/2016 Novinky, Zahraniční

Psal se rok 2004, když Roadrunner Records převydali pár měsíců starý eponymní debut The Dresden Dolls, který vyšel původně v malém nákladu na vlastním labelu 8 Ft. Records. Punkový kabaret, hraný na bicí a piano, se tak dostal do světa a chaotická hymna Girl Anachronism nebo perverzní vyznání Coin Operated Boy se zapsalo do srdcí tisíců fanoušků. O dva roky později přišlo album Yes, Virginia, pak úspěšná sólová dráha Amandy Palmer (která jako úplně první pochopila možnosti crowdfundingu v hudbě) a pauza The Dresden Dolls.

Ani Brian Viglione nelenil: přidal se k Violent Femmes, nahrával s Nine Inch Nails, založil Scarlet Sails, přesto nezapomněl na punkové kořeny. S Morning Glory nahrál vynikající album War Psalms, spolupracoval s The World/Inferno Friendship Society, v roce 2013 dal dohromady kapelu X-ReSpects, aby odehráli benefiční show jako tribute X-Ray Spex po smrti zpěvačky Poly Styrene.

O The Dresden Dolls pár let nepadlo ani slovo. Jenže na konci srpna uspořádali The Dresden Dolls reunion show na Coney Island, největší vlastní koncert v historii kapely. Záznam celého vystoupení si můžete pustit zde, najdete na něm největší hity kapely, stejně jako covery písniček od Black Sabbath, Rage Against The Machine a Beastie Boys. A nikdo nevěří, že jedním koncertem to končí.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com