Kids and Heroes
V/A – Turist I Tillvaron vol. 9
Martin Suicide 15/01/2017 LP, Recenze

Pět let od vydání prvního dílu se mi točí na gramofonu již deváté pokračování kompilační série Turist I Tillvaron. Pod jménem vypůjčeným ze skvělé písně legendárních Ebba Grön na ní Mika Sörling neúnavně zachycuje dění na současné švédské scéně. Celý koncept je mi od počátku silně sympatický, a navíc pokaždé dík tomu objevím pár nových jmen, které si stojí za to zapsat.

A stranu otvírají Beat Up Betty, středně tempový punk s refrénovým popěvkem No borders, no nations. Následují Distraktion, hardcore punk s doplňujícím se žensko-mužským duálním zpěvem. No Recede předvádějí rychlý hardcore punk. Sista Försöket, typicky švédský punk opět s dívčím zpěvem. Comminor, svižný punk, opět s (jaké překvapení) ženským zpěvem a slušným popěvkovým potenciálem. Právě jejich zpěvačka je na přední straně obalu desky. Nackskott – brutální hardcore s metalovou kytarou a navztekaným zpěvem. Bad Dreams Always jsou z celé desky patrně s náskokem nejdéle fungující záležitost a jejich dvě dávky divokého hardcore punku. Fuck Frankie předvádí chytlavý punk, nic více a nic méně. Stranu uzavírají Lycka Till s folk punkovou kompozicí.

B stranu rozjíždějí zdivoka Giftgas jejich raw punkem se špinavým zvukem, noise not music. Jede se dál v brutálním ranku a Perkulator předvádějí blast beatem poháněný extrémní hardcore s opět dominantním ženským zpěvem. Následují Toxo, jeden z mých hitů desky, klasický melodický švédský punk, chytlavý na první poslech a se skvěle se doplňující dvojicí zpěvů, dva členové pocházejí z podobně znějících Spotlicks. Dtakters, divoký hardcore z jihu Švédska, který se po letech vrátil zpět ze záhrobí. Shitfucks – minimalistický garážový punk, ukazující, jak snadné může být založit kapelu a sázet na vyznění garážového minimalismu. Grid, divoký hardcore grind, letící jako splašený. Groteskha, špinavý hardcore s nahrávkou přehlcenou a znečitelněnou echem. Snake Tongue, jedni z mých favoritů, předvádějí hardcore s metalovou kytarou v rychlém tempu. A nakonec celkem provaření Liptones uzavírají desku svým chytlavým ska ve švédštině.

Opět extrémně pestrá selekce nejrůznějších podob punku a ukázka vitality švédského hudebního dění.

Info
Label: sirling.blogspot.cz
Rok vydání: 2016
Tracklist

1.       Beat Up Betty – No Borders

2.       Distraktion – No Compromise

3.       No Recede – Betrayal

4.       No Recede – Healthy Lifestyle

5.       Sista Försöket – Ingenting

6.       Comminor – Rubble Boy

7.       Nackskott – Svin I Uniform

8.       Bad Dreams Always – 17 05

9.       Bad Dreams Always – Domens Dag

10.   Fuck Frankie – Don’t Wanna Go Home

11.   Lycka Till – Burning Light

12.   Giftgas – Chaos Not Music

13.   Giftgas – Distroy

14.   Perkulator – Debtocrazy

15.   Toxo – Sa Ra

16.   Dtakters – Guldet Blev Till Bajs

17.   Shitfucks – Bärs

18.   Shitfucks – Ett Försök Att Ringa In Problemet Med Var All SKit Världen Egentligen Kommer Ifran

19.   Shitfucks – Shitfuck

20.   Grid – Uagc

21.   Groteskha – Tyar Inte

22.   Snake Tongue – As One

23.   The Liptones – Stolt

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com