Kids and Heroes
V/A – Dimmorna Skingras Vol. 3
Martin Suicide 27/11/2016 LP, Recenze

Dimmorna Skingras je vedle Turist I Tillvaron další kompilační sérií zachycující současné dění ve švédském punku. Zde máme již třetí pokračování a srovnávání s legendární sérií Really Fast by bylo dnes už asi nošením dříví do lesa.

A s kým tu máme čest? Rozjezd obstarávají Fucktards, jedna skladba svižného nasraného hardcore punku, lehce rozhašeného, ale chytlavého. Následují Grace Will Fall, v sestavě kompilace s náskokem nejzavedenější jméno, a svou skvělou skladbou předvádějí bezchybnou hardcore zmetalovanou smršť. Třetí Shitfucks pro změnu prezentují naprosté amatérsko-minimalistické pojetí garage punku. Čtyři skladby s dívčím zpěvem a zkušebnovou produkcí. Vinnarcirkeln před pár lety vydali dvojici podařených sedmipalců a nyní o sobě po delší odmlce dávají opět slyšet. Švédský hardcore v rychlém tempu, kde se mísí melodie s naštvaností a technickou nekonfekčností. Stranu uzavírají dvojicí songů Soteld, hardcore punk se vzteklým dívčím zpěvem a koketující na jednu stranu s d-beat punkem a na tu druhou s modernějším pojetím hardcore punku.

Stranu B odpalují svým vzteklým a temným d-beatem Idiot Ikon, patřící zde k tomu známějšímu a mající reputaci divoké živé kapely. Trojici skladeb v duchu klasického švédského hardcore punku prezentují Blaslampa. Rychlá tempa, zpěv v rodném jazyce, nahrávka, která by mohla být klidně datována rokem 85. Tempo bubnů se nemění ani s příchodem následujících Aderlata. Ti ovšem pro změnu operují s ječivě rozeřvaným zpěvem a jejich hardcore punk má o něco méně regionální šmak. S následujícími A.R.S.E.L. přichází temnota. Primitivní black metal, skřetovsky záhrobní ječící zpěv a zároveň notná dávka punkového podtextu, vystupující na povrch především v druhé skladbě Trött pa folk. Aby metalu nebylo málo, desku uzavírají vtipně zlounsky pojmenovaní Murdering Murders, servírující to, čemu se poslední čtvrtstoletí říká švédský death metal.

Další skvělé okénko do světa podzemní švédské hudební scény s dávkou nových jmen, která si musím zapsat za uši, zatímco se budu ohlížet po jejich samostatných deskách.

Info
Label: Pike Records
Rok vydání: 2016
Tracklist
1. Fucktards – Too High To Die

2. Grace.Will.Fall – The Last Dance

3. Shitfucks – Drottningen

4. Shitfucks – D.Ä.I.K.S.N.A.Ä.F.

5. Shitfucks – Ljusare Framtid

6. Shitfucks – Ställ En Fraga

7. Vinnarcirkeln – Missbrukarvard Pa Kristen Grund

8. Vinnarcirkeln – Orden De Ägs Utav Dem Som Orden Skriver

9. Soteld – Rätten Till Mitt Liv

10. Soteld – Hat I Modersmjölken

11. Idiot Ikon – Desperation

12. Blaslampa – De Vet Redan Allt

13. Blaslampa – Nya Tider

14. Blaslampa – Ny Kultur

15. Aderlata – Hall Inne Hall Ut

16. A.R.S.E.L. – Djävla Ording

17. A.R.S.E.L. – Trött Pa Folk

18. Murdering Murders – Intoxication

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com