Kids and Heroes
V/A – A Street Tribute to Bud Spencer & Terence Hill
Hurvy 19/03/2008 CD, Recenze

Bud Spencer a Terence Hill je slavná italská komediální dvojice, která v sedmdesátých letech minulého století oslovila celou generaci dospívající mládeže svými bláznivými komediemi a jejich nadvláda trvá do teď. Ruku na srdce, kdo se znovu a znovu nepodívá na jejich filmy jako je Sudá a lichá, Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, Pravá a levá ruka ďábla a spoustu dalších povedených kousků, které jsou pro spoustu kluků a snad i holek, kultovní záležitostí nejen u nás ale po celé Evropě.

Tihle dva mají určitě i několik fanoušků v německé labelu Sunny Bastards, ve kterém vyšlo CD s názvem A Street Tribute To Bud Spencer & Terence Hill. Na disku najdete zastoupení všech možných žánrů jako punk, Oi!, ska, streetrock a psychobilly, zastoupených skupinami se zvučnými jmény jako Annex5, Gumbles, Emscherkurve77, Eastside Boys, Mr. Blue, Small Town Riot, Zwakkelmann, Supernichts, Atomspione, Roimungstrupp, Thee Flanders, Small Town Riot, Projekt Kotelett, Anger Management League, Springtoifel, Testosteron, Bad Nenndorf Boys, Ausgelebt, Los Placebos, Los Alborotadores nebo Eight Balls!

Pauzy mezi skladbami jsou prošpikovány hláškami z filmů, které tak všichni milujeme. Jediná vada je ta, že většina hlášek je v němčině, ale to se dá velmi snadno překousnout a nic vás už nebude rušit od poslechu dost povedených předělávek ústředních melodií z filmů do punkových rifů. Určitě jich nemalou řádku sami poznáte.

Tohle je zase po dlouhé době velmi dobrá kompilace s výborným nápadem a skvělou muzikou, která mě velmi mile překvapila. Kdo miluje Bud Spencera a Terence Hilla, je povinen si tohle cd sehnat.

O autorovi

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com