Kids and Heroes
V Plzni ožije duch Anyway, přijedou Slaves Of Stadium Rock a Dead Letters
Hoges 28/04/2014 Pozvánky

Datum 7. května by si ve svém diáři měli pořádně zvýraznit všichni ti, jimž alespoň trochu něco říká pojem Anyway. Kapela, která přes deset let obrážela kluby a festivaly nejen po ČR, ale často vyrážela i do destinací jako Anglie či Německo, nahrála v roce 2011 svou čtvrtou, eponymní desku a o necelý rok později ukončila činnost. Z tlejícího těla Anyway se krátce poté vylíhly dva nové projekty – Slaves Of Stadium Rock a Dead Letters. Ty společně v první květnovou středu vystoupí v plzeňském Divadle Pod Lampou. Jako support se představí lokální Acid Row.

Slaves Of Stadium Rock

stadium rock / Praha

Otroci stadónového rocku jsou tak trochu all-stars tým. Frontman Jiří Nedvídek z již zmíněných Anyway, za bicími Martin Švec z Plexis, kytarista Radek Hrádek Albl ze Slut a basy se nedávno chopil Paul Symes, člen již nefunkčních londýnských Bullet Union. Už jenom z tohohle výčtu je vidět, že tu nemluvíme o nějaké odrhovačce, ale o hutném rock‘n’rollu, který má skutečně stadiónový potenciál a nenechá nikoho klidným.

Dead Letters

rock‘n’roll / Mělník

Dva skoro čtyřicátníci seděj u piva, očividně sjetý dobrým THC. Nad nima se točí větrák. Připadá jim jako vrtule u letadla. Chtěli by do toho aeroplánu nasednout, ale těla maj příliš ztěžklý.

Elvis: „Co budeš dělat, když Anyway končí?“

Bohouš: „Koupíš si bicí a založíme duo.“

Elvis se podívá očima úzkejma jak dvě žiletky a řekne: „Tak jo.“

A tak se, ani ne za tejden, ze zkušebny u vlakáče začaly ozývat první jedovatý tóny Dead Letters.

K story o vzniku Dead Letters není potřeba nic dodávat. Pánové na svůj debut s příznačným názvem The Devil’s Gonna Make Some Noise nahráli čtrnáct kousků poctivého rock‘n’rollu kořeněného foukací harmonikou, který naučí tancovat snad i to největší dřevo.

Acid Row

stoner rock / Plzeň


O autorovi

Skejty, piva a rock'n'roll. V redakci od června roku 2013.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com