Kids and Heroes
V Brně podpoří Lékaře bez hranic black metalem. Zahrají dánští Hexis a Morild
Marek Hadrbolec 06/07/2019 Pozvánky

Black metal a benefit na dobrou věc. Něco, co k sobě dřív možná zrovna nepasovalo, ale teď se to děje, a to konkrétně 1. září v Brně na Sibiři, kde Food Not Bombs Brno DIY Factory pořádají Blackened night na podporu Lékařů bez hranic a jejich působení v Jemenu.

Hudební produkcí oděnou do černé chtějí pořadatelé upozornit na konflikt v Jemenu, zemi, která kvůli dlouhotrvajícímu konfliktu naprosto ztratila veškerou infrastrukturu a zázemí pro normální život, zatímco z Evropy i USA do válečných oblastí dál proudí nemalé množství zbraní.

Podpořit myšlenku akce dorazí dánští Hexis, spojující black metal s prvky hardcore. Naprostá temnota a despotická naléhavost, to je jen takový slabý vývar z toho, čím disponuje zvukový arsenál téhle kodaňské kapely. Pro Brno není síla Hexis žádnou neznámou, na Sibiři se ale tenhle hnilobný rachot rozezní poprvé.

I druhé jméno na plakátech je z Dánska, jako trochu více atmosferičtí kolegové výše zmíněných se v Brně představí Morild. Jejich název v dánštině popisuje svítící plankton, což dobře vystihuje i hudbu kapely. Kouzelná atmosféra skrytá v nekonečné temnotě hudebního oceánu.

O slovo se přihlásí i čeští zástupci černého kovu, jihočeští Náv. Ještě horké želízko v pekelném ohni, které má na kontě první nahrávku Smrtci, nahrávku nasáklou trýznivým nihilismem, jejíž sílu na Sibiři předvedou.

Tak doražte podpořit dobrou věc. Zpívat o pekle může mít svoje kouzlo, doopravdy si ho prožívat ale nic takového nemá.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com