Kids and Heroes
Už i Aleš Brichta staví šibenici. Přidáš se k nám?
Johnny Násilník 02/07/2015 Sloupky

Chápu, že skoro každej z nás měl doma kazetu Orlíku a Bílá liga je hit, ale děvko, prosim? Skončil hokej, a začalo mistrovství v tom, kdo vybleje na internetu, případně v hospodě, větší sračku.

Viděl už někdo z vás nějakýho imigranta? Mně se totiž zdá, že tahle xenofobní mánie není nic víc než nafouklá mediální bublina. Čísla: v roce 2001 bylo do Česka podáno 18 094 žádostí o azyl. Letos zatím nějakejch 700. To je asi šestadvacetkrát míň.

Já jsem pár imigrantů viděl. Když jsem jel stopem do UK, v Calais čekaly hordy vyhublejch cigánů/černochů/arabů/whatever u kamionů, házely na zem šutry a snažily se dostat do přívěsů. Bylo to docela vostrý. Když jsem se do Anglie dostal i já (víšco, zkurvenej imigrant), jedinej, kdo mi po jedenáctihodinovým pekle u silnice na sluníčku před Londýnem zastavil, byli pakistánský džihádisti. Odvezli mě nach London a ještě mi dali prachy na metro. Jedna z nejlepších známostí, kterou jsem si tam udělal, byl Ind, kterej prodával 14 hodin denně ve večerce. Studoval filmovou školu, povídal si se mnou o filozofii a o náboženství. Občas se mu ale v krámě zjevil nějakej zrzavej white trash a začal po něm házet drobný a flusat mu do ksichtu, protože je to „fokin imigrant“.

A občas se stalo i to, že někdo slyšel tvou češtinu, považoval tě za Poláka, a když ti nechtěl rovnou dát do držky, aspoň na tebe něco zařval v cockney. Nebyl to příjemnej pocit bejt eastern european working class. A to jsi chtěl jenom vycestovat někam do zahraničí a zkusit vydělat nějakej cash.

Teď si představ, že žiješ ve válce. Každou vteřinu žiješ v příšerným strachu, že na tebe spadne bomba, trefí tě kulka nebo trefí někoho z tvejch blízkých. Smrt na každým kroku, křičící lidi, usekaný končetiny. Hlad, bída, strach. Máš možnost zdrhnout a začít někde znovu.

Po strastiplný cestě se ocitneš v západním blahobytu. Je možný, že po marných pokusech se začlenit a najít svý místo na slunci, začneš krást, protože toho tady přece mají strašně moc. Možná začneš šmelit koks na Václaváku. Najde se magor, kterej se ováže bombou a odpálí se. Stejně tak se najde magor, kterej vleze do baru a vystřílí to tam, stejně tak se najde magor, kterej zavře svou dceru do sklepa a tam ji dvacet let mrdá. Najde se magor, kterej ti rozbije hlavu, protože měl dojem, že fandíš Bohemce.

A teď řekni: to je jejich problém. Voni se neumí chovat, posrali si to, tak ať si tam zůstanou a pozabíjej se navzájem. Podívej se na Afriku. Byly tam nějaký národy a kmeny, a pak tam přijeli Evropani, udělali si koloniální hranice a všechno posrali. To je jako bys zničehonic chtěl dát dohromady Slováky a Maďary, nacpal jim myšlenku demokracie, dal do ruky kalašnikovy a pak radši zdrhnul.

Dívám se na ksichty v tramvaji a přemejšlim, kolik z nich dává svejm dětem do ruky cedule s rasistickejma výrokama. Kolik z nich je svolných ke genocidě a budování nových Osvětimí. Kolik těch lidí, který si říkaj pankáči, a nepochopili ani zbla z textů svejch „oblíbenejch kapel“. Zvete mě do xenofobních stránek a chodíte na demonstrace proti úplnýmu výmyslu.

Strach z jinakosti je člověku asi vlastní odjakživa. První setkání různých ras asi byla velká prdel. Když hraješ koncert na vesnici, je pravděpodobný, že nějaký vidláci ti budou chtít dát do držky, protože je provokuješ vším, čím jsi. S výstředním vzhledem musíš čekat reakci.

Ale co jsou ty hodnoty, který bráníte? Ňákej takovej koksymorón jako hymna od Kryla a na vlajce hákáč? Trest smrti pro toho, kdo není průměrnej? Hrdost na jazyk a milion pravopisnejch chyb v bezhlavým hejtu. Národ Masarykův a Husův a bla bla bla. To je vaše zásluha? Žije ve vás cokoli z těch lidí, kterýma se zaštiťujete? Ne, kdybyste je potkali, nejspíš byste je ukamenovali, protože jsou jiný.

Hlavně, že to bude zadarmo, abyste si mohli nabrat, kolik unesete a pozdějc to vyhodit. Jdi se podívat na hajzl, kam se šel vysrat Arab, Keňan, Žid, Ind, Číňan a Pražák. Víš co bude v tý míse? Hovno. A jeho barva a smrad bude záležet na tom, co jsi zrovna v ten den sežral.

O autorovi

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

27 komentářů

 1. Vlad the Bulldog 02/07/2015 at 13:53

  Not bad at all, ale i když je to psané od srdce, pořád to pokulhává za tou ne moc hezkou realitou, kterou prostě musí každej vnímat ;) A ne, nemá to co dělat s tím, zda-li je někdo Ind, arab, žid nebo kdokoli jiný..

 2. cizkoslaw 02/07/2015 at 13:57

  pěkně, trefně napsáno….vždycky ocením komentář, jehož autor je schopnej dívat se na věci z jinýho než jenom z většinovýho pohledu a šablonovitejch paradigmat…člověk nesmí bejt línej o věcech přemejšlet a nevidět je jen z pohledu svýho zaprděnýho, vyhřátýho křesla u pece.

 3. Nigga 02/07/2015 at 17:44

  Vlad: Jestli myslíš realitu, co vidíš večer v TV, tak máš pravdu. Šíření strachu šlo českým médiím vždycky skvěle.

 4. Muadina 02/07/2015 at 18:17

  Naprostej souhlas. Tahle dementní histerie mě s..re stejně jako strašení Benešovejma dekretama… Omezený myšlení, to je zlo..

 5. RedBastard 02/07/2015 at 19:18

  Krásná práce! Je strašně dobře vědět, že má v týhle zaprděný čecháčkovský republice ještě mozek. My faith in humanity has been restored.

 6. ales 03/07/2015 at 00:23

  Vlad the Bulldog to hezky okomentoval. Asi tak nějak.

 7. Pan chitrý 03/07/2015 at 16:56

  Dá se i souhlasit.
  Problém je, že když už jsou lidi takto naočkovaní proti muslimům, tak co chceš dělat.
  Lidi si říkají: Máme se blbě a teď nám sem ještě dotáhnout černochy, co jen kradou a znásilňujou a moc tomu nepřidává ani to, že jsou to muslimové = každej muslim přece řeže hlavy, případně se odpálí v metru, to dá rozum.
  Zkrátka v tuto chvíli říct „Ok, my ty uprchlíky teda vezmem”, to je pičovina.

  Média si mohla vybrat, jestli to lidem podá tak, že mají u nich bídu a my můžem prokázat dobré skutky a pomoct jim a projednou se přesvědčit, že svět je fajn místo, kde si lidi pomáhají, nebo vyslat zprávu, že se nám sem valí černé vyžírky… holt si vybrala tu druhou možnost a teď se už s tím nic nenadělá.
  Buď jste zasranej nácek, nebo zkurvenej sluníčkář, kterej jestli tu chce přistěhovalce, tak ať si je vezme domů a živí si je sám.

 8. Xenin 03/07/2015 at 18:34

  Možná bych v tý blitce zkombinoval ještě o něco víc jazyků, bylo by to víc „kůl, rychtyk a charašo“.
  Kam si můžu stoupnout do fronty, abych dostal zpět svý tři minuty života?

 9. Kevin 03/07/2015 at 19:05

  Nevím co „sežral“ autor v den psaní této slátaniny, ale to“hovno“, jeho barva a smrad tomu odpovídá.

 10. Gogo 04/07/2015 at 09:34

  Kevine, to hovno odpovídá tomu, že nevíš? Jiný smysl tvoje věta nedává.

 11. Zuzka 04/07/2015 at 10:23

  Hezky napsané.

 12. MM 04/07/2015 at 18:48

  Souhlas. Díky díky díky!

 13. Já22 05/07/2015 at 09:51

  Souhlas!!!! Jsem moc rád, že se i přes tu hnusnou xenofobní vlnu najdou lidé se zdravým rozumem.

 14. Nikolaj 05/07/2015 at 13:54

  Dost mi to připomíná situaci v Německu v 30. letech. Za všechny naše problémy, můžou židi, který jsou jenom paraziti a jdou po nás. Stačí si jen místo židů dosadit do role nepřítele někoho jinýho, třeba muslimy a víme jak to dopadlo.

 15. karel beznadej 05/07/2015 at 20:20

  I ten smysl mi trochu unika… je to urcite „cool“ napsany. Ale:

  Miseni zapadni civilizace s Islamem bude vyzadovat jak toleranci, tak i ochotu prizpusobit se, jsou toho schopny obe strany? Ne. A to, ze azylovy centra nepraskaji ve svech a to, ze po ulicich zatim nechodi „odlisni“ lide neznamena, ze to nebude v budoucnu realny problem.

  I v UK jsou xenofobove, vazne? Ostatne jako v kazde jine zemi…

  To, ze lidi neumi pravopis nebo neco nechapou z nich nedela neco min, porad tvori tenhle narod. A maji pravo volit a maji pravo na nazor. A tohle shazovani a pohrdani lidma, co neco nechapou nebo maj odlisnej nazor, at uz ho treba i sebrali v TV ***** nebo v ***** TV, i to je soucasti toho, co media chteji. At uz se argumenty vytvareji z nenavisti k jiny kulture nebo strachu nebo se zakladaji na humanismu…

  Media vytvari dva tabory a spolecenske tema, ktere nema za nasledek diskuzi a navrh reseni, ale je pouhou valkou argumentu bez hlubsiho pochopeni problemu a jakekoliv snahy dojit k reseni.

  Takze si obliknem dres nam blizsi (dneska hrajou asi humanisti vs fasisti?) a jdem si vy(b)lejt svoji frustraci…

  Nazor v komentari je evidentni, jde proti te dvojicce na fotce, je to drsny a malebne psany, ale je to vlastne neco jinyho nez „hejt“ z druhy strany? Radikalizace obou taboru a vyhrocovani situace zajiste povede k „rozumnemu“ reseni v budoucnu…

  ale kdyz si clovek vzpomene, ze o to vlastne vubec nejde… je to vsechno okay :)

 16. Roman 05/07/2015 at 21:26

  No to je teda blábol.

 17. Děvka 06/07/2015 at 01:10

  Sorry, ale tady nejste ve fóru na novinkách, tohle je žánrovej magazín s (konečně) striktním názorem

 18. John 07/07/2015 at 08:45

  Věty typu už jste někdy viděli nějakýho imigranta jsou úplně nesmyslný. Odpovim větou Bolka Polívky : vaši piču sem taky neviděl a věřim, že ju máte. Jestli si nikdy neviděl ty hordy imigrantů každej den příjíždějící od jihu k evropskym hranicim, tak si kretén. Nesleduj televizi, na tu se vyser, tam ti nic neukážou, na internetu si vyhledej realitu. Se budeš divit, až tady bude za pár let víc imigrantů, než domorodců. Takže buďto si najdi nějaké relevantní zdroje týkající se této problematiky, nebo nepiš nesmysly na internet. P.S. a nejsem žádnej rasista ani zkurvenej xenofob, jak jste si v poslední době zvykli onálepkovat člověka, co tady nechce další nepřizpůsobivou verbež. Třeba asiati mi nevadí, protože makaj. Naopak mi bude vadit i čech, co nemaká.

 19. Nikolaj 07/07/2015 at 13:01

  Prej, že tady nechceš nepřispůsobivou verbež. A co jsou pak punkáči, podle mnohých taky jen nepřispůsobivá verbež. Člověk až žasne co se dozví i na takovejhle webech.

 20. Čukáš 07/07/2015 at 14:10

  „na internetu si vyhledej realitu“ je nejlepší one-liner léta.

 21. Jája 08/07/2015 at 00:29

  Člověk se nestačí divit, co najde na punkovym webu. Už i mezi vámi jsou pravičácká hovada? Asi půjdu hledat realitu na internetu…

 22. Aleš Brichta 08/07/2015 at 18:33

  Dobře napsaný a se spoustou věcí souhlasím. Jen mi tam chybí ta podstata protimigrační vlny. Nejde jen o strach z nemocí, bezpečnostní rizikai a vybírání státní kasy. On je rozdíl mezi přirozenou migrací a účelovou islámskou vlnou „uprchlíků“, kterým jde o něco jiného. A o tom to ccelé je i když se nám někteří snaží namluvit něco jiného. Mylím, že na to stačí jít selským rozumem, aby byly něčí důvody všem jasné.

 23. :))) 08/07/2015 at 20:08

  Větší kravinu sem nečetl asi týden:) Autor krásně mele o koze, pak přeskočí na vůz a do titulku dá Brichtu, ačkoli pak o něm nenapíše ani slovo..Joooo a nezapomene opět připomenout Landu:)))) ALE hlavně, že bacha na mediální mainstream masáž…:)))) Logický argumenty proč tu většina migranty nechce zde nejsou na místě, zde a ani autorovi je nemá smysl předkládat:)

 24. antiKristián 09/07/2015 at 09:30

  Dobře napsáno, vesměs souhlas, nicméně z radikálních muslimů mám taky strach. Co s tim…???

  Jinak z hlášek typu „vyser se na TV a vyhledej si realitu na internetu“ fakt chčiju :D

 25. Nasty 09/07/2015 at 13:27

  Už to zde někdo zmínil, ten článek vypadá, jako by ho psal zfetovaný člověk, chvilku myšlenka tady, chvilku tam. Do podstaty věci se to vůbec netrefuje. Je to takový ten rádoby úderný článek, který na povrchu vypadá zábavně, ale obsahově je vlastně úplně mimo.
  Hned do titulku si autor ještě vymyslí lež, proč taky ne, když Aleš Brichta vysloví podporu proti islámu, je jasné, že má ve sklepě malý koncentrák, místo stromů šibenice a po nocích jako hodné teroristy straší svým skleněným okem.
  Nejzábavnější jsou ovšem lidé, kteří to baští a ještě se holedbají tím, jak je to krásně (pitomě) napsaný :))
  Takže za mě 99 mínusů, ale jedno plus za pobavení.

 26. Petr Hajek 09/07/2015 at 15:12

  Vetsi hovno jsem necetl, autor co to psal asi nic nevi vsemoznych skrytych rizikach, ekonomickych dopadech a pyramidovem efektu co to bude mit a proto si z toho dela jenom srandicky.
  Soude podle tvaru, sirky a delky tohohle clanku to musel autor vysravat asi pekne dlouho.
  Jsem velice kulturne obohacen. Dekuji..

 27. Jarda 20/07/2015 at 14:14

  jenom potvrzení stereotypu punku – vypité mozky žijící mimo realitu

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com