Kids and Heroes
United Federation Tour: Prague Conspiracy kralovali v Plzni
Ciba 03/11/2013 Reporty

První listopadový den si udělalo zastávku v plzeňském divadle Pod Lampou United federation tour, společné turné dvou kapel – českého Zakázanýho ovoce a slovenských Zoči Voči. Na plzeňskou štaci si pozvaly dva hosty, kapelu Exots a Prague Conspiracy. Hned v úvodu musím zmínit, že kdyby na programu nebyly Konspiračky, tak bych se na koncert vůbec nehrnul.

Koncert začal na plzeňské poměry velice brzy. Když jsme přišli kolem osmé hodiny do klubu, na pódiu už se připravovala smečka slovenských chalanů. Naším pozdním příchodem jsme tudíž byli ochuzeni o vystoupení kapely Exots. Dalším zajímavým úkazem bylo, že už v tuto brzkou dobu byl klub téměř plný, pravda, že většinou mladšími ročníky, přesto na nedostatek zájmu si pořadatelé stěžovat nemohli.

Po krátké zvukovce nastoupili ke koncertu hoši ze Zoči Voči. První songy mě nějak extra neuchvátily, ale s přibývajícím průběhem koncertu se můj pocit začal pomalu zlepšovat. Chlapci se ze sebe na pódiu snažili dostat maximum. Svůj koncert ozvláštnili akustickými songy, kdy na pódiu zůstal pouze zpěvák s kytaristou, kteří posedávali na židlích. Jedna ze skladeb byl i akustický duet, při kterém slovenským kolegům vypomáhala frontwomen Prague Conspiracy, Aneta.

Po Zoči Voči převzalo štafetu Zakázaný ovoce, z jejichž vystoupení jsem si zapamatoval akorát sladěnou barvu kalhot u všech tří hudebníků z první linie. Písně kapely na mě nezanechaly sebemenší dojem. Jevily se jako dobrá kulisa do pozadí, při popíjení ohnivé vody nahoře na baru. Nechci kapelu nijak hanit, ostatně důležití jsou vždy fanoušci a těch tam měla mnoho, ale mě to rozhodně neoslovilo a těšil jsem se na konec, aby mohly začít hrát Konspiračky.

Když skončilo svůj set Zakázaný ovoce, nemalá část návštěvníků klub opustila. Jejich chyba, přišli o jednoznačně nejlepší šou večera a na druhou stranu, alespoň se udělalo více místa pod pódiem. Prague Conspiracy přijeli pouze s jednou kytarou, ale tento malý „nedostatek“ nebyl v produkci vůbec znát. Hned od prvních tónů se rozjela energická šou s parádní vokálem, řáděním na pódiu i pod ním. Jeden hit střídal další. Zaznělo snad úplně vše Civilised, Silence, Enemy, cover Time bomb atd., atd. Během koncertu zkrátka nebyl prostor pro odpočinek, Konspiračky valily svůj playlist nekompromisně vpřed. Pro mě jasný vítěz večera, ale to už bylo jasné, když jsem přicházel do klubu.

Po koncertu měla následovat afterparty v podání DJů Ramba a Zadnice. Bohužel zbytek lidí záhy opustil klub a žádná afterparty se tudíž nekonala, což mě trochu mrzí, protože jsem se těšil na rocknroll až do rána.

Jak už jsem jednou zmínil, nejlepší kapela rozhodně Prague Conspiracy. Už teď se těším, až se na jaře vrátí Pod Lampu v doprovodu, pro mě rozhodně zajímavějších, hudebních souborů a jsem zvědavý, zda plzeňské publikum přijde v tak hojném počtu jako nyní.

Fotoreport najdete zde.

O autorovi

Tolerantní ke každé muzice dělané na hudební nástroje. Čím méně nástrojů, tím méně tolerance.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com