Kids and Heroes
ÚHEL POHLEDU: Terror ruší koncert na podporu Randy Blytha
Michaela Klocová 19/08/2012 úhel pohledu

Terror se rozhodli zrušit svůj ostravský koncert z důvodu vyjádření podpory Randymu Blythovi, zpěvákovi americké skupiny Lamb of God. Ten po incidentu, který se stal před dvěma lety na jejich pražském koncertě, čelí obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti. Co si o rozhodnutí Terror myslíte?

Apačka (magazín Full Moon, pořadatel koncertů k.y.e.o.)
Rozhodnutí Terror respektuju. Demonstrují podporu člověka v obtížné situaci, na což má právo každý (a osobně je mi to sympatičtější než „kampaně“ na internetu a velkohubá prohlášení vypatlaných fanoušků). Komunity, zvláště scény kolem hardcore a metalu, mají pro podobná gesta slabost, a málokterá kapela z tohoto ranku je prostá politických postojů. Jiným aspektem problému je osobnost Randyho Blytha, kapely Terror a samozřejmě Lamb of God, a taky podstata věci – pražský koncert, potažmo chování fanoušků a kapel na podobných akcích. Kauzu nesleduju, ale pokud se prokáže, že toho kluka zabil, pak se bude muset zodpovídat – a Terror se na každé zastávce svého turné (mimo Českou republiku) můžou postavit třeba na hlavu.

uhel-apacka

Gegen (The Rocket DogzThe Moonshine Howlers)
To je nesmysl. Chápu jejich podporu v kámošovi nebo osobě, kterou uznávaj, kor pokud se prokáže, že je nevinnej, ale rušit kvůli tomu koncert a uškodit tim organizátorům, je blbost… Radši by měli hrát a propagovat tu myšlenku na koncertech třeba prostřednictvím triček a podobně, jako to nedávno v Moskvě udělali Red Hot Chilli Peppers nebo Franz Ferdinand ve spojitosti s kauzou Pussy Riot.

gegen-uhel-pohledu

Helmut (Kids and Heroes)
Stoprocentně jejich rozhodnutí chápu a podporuju. Fans, který tuhle kapelu milujou a vědí o čem Terror zpívaj, musí i vědět proč tento krok podnikli. Pochcánci, co hned hejtujou a brečej, ať jdou tihle idioti se zrušeným koncertem do hajzlu, by měli zahodit svoje Terror trika a čepice, nebo ještě líp, sellit je na Ebay, aby z kapely vyvařili aspoň poslední love. Tohle je o úctě a respektu ke kámošovi, kterej má velký problémy v cizí zemi, a proto zcela chápu, že je potřeba se k tomu nějak zachovat a vyjádřit podporu. Tohle tady není hardcore, ale český fňukání a nadávání někomu, koho jste ještě před několika dny uznávali. Jedinej, kdo má právo bejt nasranej, je promotér týhle zrušený akce. Peace.

hellmut.jpg

Jirkam (DIY radio StreetCulture)
Nedůvěra v justiční systém v cizí zemi je asi vlastní nám všem a když k tomu přidáme fascinaci Američanů jejich svobodou a ústavou, pak se nedivím, že Terror se rozhodli zrušit koncert v zemi, kde nejsou „zajištěna lidská práva pro občany USA“. Hlavní je mít nepřítele, to se hned bojuje proti zlu a za vlastní pravdu o mnoho líp. A tohle mě na zrušení koncertu Terror fakt hodně štve. Nemám rád černobílé vnímání světa. Ale na druhou stranu si musíme říct otázku, kterou si možná zpěvák Lamb Of God říkal tohle léto v Praze neustále: „co s českým ožralou na pódiu“ nebo z pohledu Američana: „co s českým ožralou na mém vlastním území…“

jirkamSC.jpg

Maggie (The Maggie’s Marshmallows)
Já k tomu asi nemůžu moc říct, protože nevím, za jakých okolností ten kluk zemřel, jestli to byla nešťastná náhoda, nebo jestli byl zpěvák Lamb of God zbytečně agresivní. Výpovědi lidí ohledně toho incidentu se hodně liší. Proto nevím, jestli je protestní zrušení koncertu kapely Terror oprávněné nebo ne.

meg.jpg

Ondra (Kung-Fu Girlz)
Terror jsou jedna z mejch nejoblíbenějších kapel a tohle rozhodnutí mě celkem zklamalo. Nechápu, čeho tímto chtěli dosáhnout. Každopádně zrušení koncertu v zemi, kde jejich kamarád zcela oprávněně sedí ve vazbě, je zvláštní způsob vyjádření solidarity. Kdyby seděl v USA, tak zrušej americký turné? Jediný, čeho dosáhli, je, že nasrali svoje český fanoušky a prezentovali se jako ignoranti, který nejsou schopný reagovat na dotazy/názory svých fanoušků. Divný u kapely, která se snaží tvářit, že má názor. Pokud jsem to z jejich prohlášení správně pochopil, tak se mu rozhodli vyjádřit solidaritu, protože „Randy je z hc/punk scény a když jsme hráli ve Virginii, tak stál vedle pódia a zpíval s náma“ … a co? Jsou snad lidi ze „scény“ nedotknutelný? Jednou zavinil nečí smrt a doufám, že za to bude potrestanej. Přijde mi, jako kdyby ani pořádně nevěděli, o co jde, akorát se doslechli, že jejich kámoš sedí ve vazbě, tak se rozhodli vyjádřit mu solidaritu, ať se stalo cokoliv. Je to přece hardcore kid jako oni a jsme přece jedna velká rodina, brotherhood, unity, from the east coast to the est coast a bla bla bla, že jo. Co mě ale zaráží víc, je to, co probíhalo za diskusi na jejich FB profilu po zveřejnění jejich stanoviska. Nedělám si žádnou iluzi o Američanech, pro většinu z nich jsme ještě Československo, případně země někde u Mongolska, ale stupidní příspěvky nějakejch lidí mě opravdu zarazily, a od kapely, která se staví pro xenofobii a aktivně podporuje kampaň GNWP, bych čekal, že se k takovým příspěvkům nějak postaví nebo se od nich distancuje, ale kde nic tu nic, kapela udělala prohlašení, a tím to pro ni evidentně skončilo … pro mě velký zklamání a pro Terror hodně velký mínus. Škoda.

ondraKFG.jpg

Pavel (Papagájův Hlasatel Records)
Souhlasím s něma. Vyšetřování policie je na můj vkus nějaký divný, není mi jasný, proč Randyho nekontaktovali klasickýma kanálama, ale lovili ho jako zvěř až několik let po smrti fanouška. Mimochodem, při vší úctě k němu a jeho rodině, i ta smrt je trochu podivná. Ten kluk lezl na podium, kde neměl co dělat, zpěvák ho srazil, nebo nesrazil, kluk umřel několik hodin po incidentu.

pavel

Skleník (SPS)
Četl jsem na to už nějaké názory v nějakém fóru. Těžko říci. Někdo to skupině zazlívá, že vlastně potrestají svoje fanoušky svojí neúčastí, a někdo říká, že do toho tahají právní záležitosti atd. Určitě se dá podpora Randymu Blythovi vyjádřit i jinak, než zrušením vystoupení skupiny Terror. Nikdo pořádně neví, zda šlo o úmysl, nebo o nešťastnou nehodu. Ale že byl zadržen, se vůbec nedivím. Stalo se, je to průser, ale tohle už je záležitost jedince.

sklenik

Sveťo (Slobodná Európa)
Myslím, že takýmto postojom potrestali, akurát fans… Ja osobne tých Lamb Of God ani nepoznám a o danej kauze viem málo, ale keby ten hajzlík zabil na koncerte môjho syna, osobne by som ho vyhladal a vpálil mu gulku do hlavy. Asi tak…

sveto.jpg

O autorovi

"Šéfová". V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com