Kids and Heroes
ÚHEL POHLEDU: Jsou Dead Kennedys bez Biafry pořád DK?
Michaela 15/07/2012 úhel pohledu

V druhém čísle anketní rubriky ÚHEL POHLEDU vám opět přinášíme názory lidí z české a slovenské scény. Tentokrát jsme se ptali: Letos na festival Pod Parou zavítají legendární Dead Kennedys, ovšem bez původního frontmana Jella Biafry. Jsou Dead Kennedys bez Biafry pořád Dead Kennedys?


Gegen (The Rocket DogzThe Moonshine Howlers)

Nejen, že tam budou Dead Kennedys bez Jello Biafry, ale taky Misfits bez Danziga či Gravese. Tyhle kapely těžící jen z názvu a jména už dávno vyhaslý slávy děsně nechápu… Ačkoliv na Dead Kennedys se těšim už asi z principu a na Misfits možná taky. Člověk potřebuje trochu toho humoru do života, a to bezpochyby Misfits jsou… směšní.

gegen.jpg

Honza (The Chancers)
Myslím, že vedle Misfits a Skatalites se vyjímají fakt dobře. Jsem na to docela zvědavej.

honza.jpg

Jany (Kaktus)
Kapela Dead Kennedys sa mi nikdy moc nelubila, ale zas mali moc pekné logo:) To povestne DK som si často čmáral do zošitov a vyryval kružidlom do lavíc. Ešte ma zaujali aj stare live videa, kde práve Biafra predvadzal super herecke vykony… proste fajn show a ked tam tento typek nebude, no čo ja viem aby to nebola nuda jak Sham 69. :)

janyH.jpg

Maggie (The Maggie’s Marshmallows)
Kdyby jel Biafra na Podpáru, tak jedu taky!

maggie.jpg

Ondra (Kung-Fu Girlz)
Podle názvu jo, ale tím to tak končí. Je to jako Clash bez Joe Strummera.

ondra.jpg

Pavel (Papagájův Hlasatel Records)
Lepší vidět Dead Kennedys bez Biafry než nevidět Dead Kennedys, ne? A mimochodem, kolik lidí, co nosí trika Dead Kennedys, speciálně Too drunk to fuck, vůbec ví, kdo byl a je Biafra?

pavel.jpg

Skleník (SPS)
Zrovna jsem nad tím přemýšlel minulý měsíc, když jsme hráli na stejném festivalu se Sepulturou. Bratři Cavalerové nikde, skvěle zahraný, ale něco tomu chybělo. Těžko říci, Dead Kennedys jsem nikdy na živo neviděl, názor bych si rád udělal až po festivalu Pod Parou. To, že se mění členi v kapelách, je běžné, nejvíce je to pocítit, když odejde zpěvák.

skleníkSPS.jpg

Sveťo (Slobodná Európa)
Myslím, že Dead Kennedys bez Biafru už nie je Dead Kennedys, ale partička vezúca sa na mene tejto kapely. Keby mali minimálnu úctu k tomu, čo Dead Kennedys boli, iste by si nezvolili toto meno. Podľa mňa sa v tomto prípade jedná len o čistý biznis.

sveto.jpg

Vinca (Pipes and Pints)
Určitě to jsou pořád Dead Kennedys, jen Biafra se rozhodl nebýt součástí comebacku. I když já osobně nemám moc rád comebacky a ještě když se v kapele změní hlavní persona. Trošku to pro mě ztrácí to kouzlo, co kapela měla, a raději bych si ji nechal ve vzpomínkách.

VINCA.jpg

Vojta (Burning StepsTales Of Error)
To je asi dost otázka osobního vkusu. Samozřejmě, že Dead Kennedys nebyl jenom Biafra. D.H.Peligro je jeden z nejoriginálnějších bubeníků, kterýho jsem kdy slyšel a East Bay Ray je jeden z těch lidí, díky kterejm jsem se naučil hrát na kytaru. Takže těžko říct. Na druhou stranu, když jsem v roce 2010 na Rock For People viděl naživo Jello Biafru, jak zpívá songy od DK, slza mi ukápla, protože právě on je ten nezaměnitelnej hlas, kterej jsem poslouchal už někdy ve svejch 12 letech. Takže asi radši Biafra než „nový“ Dead Kennedys.

ondraBS.jpg

Zefv (pořadatel koncertů a festivalů, např. Žižkovská Noc)
Jasně že jsou! Kapela je živej organismus, kde jde často o víc než jen o konkrétní lidi. Myslím, že to, co maj lidi na Dead Kennedys rádi, stále žije. Sepultura taky dýchá bez Cavalerových a je to „ta pravá Sepultura“. Většinou takové věci neskousnou zarytí pravověrní fanoušci, kterým chybí trochu nadhledu, tak asi netřeba řešit.

zefv.jpg

O autorovi

Šéfová. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com