Kids and Heroes
ÜberYou – Frontiers
Tony Youngfield 26/10/2015 EP, Recenze

Mladá kapela ÜberYou ze švýcarského Zurichu není pro českého posluchače úplnou neznámou. Pánové se již několikrát prohnali i našimi kluby, předskakovali například ostříleným veteránům The Peacocks. Z tábora ÜberYou se valí mnohé novinky – v srpnu odletěli na tříměsíční turné, které zahájili účastí na Brutal Festu na Kubě, v září absolvovali hraní po Jižní Americe, které zahrnovalo Kolumbii, Brazílii (kde si zahráli po boku Title Fight), Argentinu, Uruguay a Chile. Poté se během října vrhli na Ameriku Severní, konkrétně USA, se zastávkami v Texasu, Tennessee, Jižní Karolíně, Georgii a na Floridě. Turné končí na začátku listopadu a nese se mimo jiné ve znamení podpory nového sedmipalce, který kapele vyšel již letos v létě v Evropě u Gunner Records (mimo jiné Frank Turner nebo The Gaslight Anthem) a u amerických Say-10 Records vychází nyní, aby byl aktuální během turné. Nahrávka se jmenuje Frontiers a my se jí nyní trochu podíváme na drážky.

ÜberYou od počátků kariéry sypou dobře poslouchatelné, sympatické evropské pojetí poctivého moderního amerického punk rocku, melodického, s jemnou příchutí hardcore nebo i popovými náznaky. A lze říct, že se jim zatím daří držet laťku a neslevit z určité nastavené úrovně. Za léta fungování stačili vydat EP Süpremacy (2010), Revolütion (2012), split s brazilskou kapelou Nunca Inverno (2013) a zatím poslední album Üntergang (2014).

Na novém sedmipalci Frontiers kapela svědomitě pokračuje v nastaveném kurzu. Vyřvávané pasáže, líbivé melodie, dobře zapamatovatelné texty, skladby se sebejistě valí kupředu, zvuk je u všech čtyř songů vyrovnaný. Áčkovou stranu EP otevírá So Long – solidně odsýpající flák s nařvaným zpěvem, příjemně znějícími kytarami, typicky lehkou a opakující se melodií ala slunná Kalifornie, text je naplněný prázdninovou melancholií v duchu Far From Finished či Dead To Me. S druhým songem Reputation sice zpomalíme, zato nabídne pro moderní melodický punk klasické do paměti se vrývající kytarové sólo, které ovšem nad pěkný průměr nedosáhne a je dost zaměnitelné. B stranu okupují tracky Uncontrollable a Best Of Me. Uncontrollable oplývá dalším kytarovým sólem, má sing-alongový potenciál a středně rychlým tempem a soundem se blíží nahrávkám Boucing Souls nebo Gaslight Anthem. Poslední song, Best Of Me, má naléhavý zvuk ve stylu Against Me!, včetně mezihry s kytarou a odpichu s bicími, ale finální vyznění bohužel není tak silné.

Frontiers je vyrovnanou a sympatickou nahrávkou, je ale trochu škoda, že se nedočkáme alespoň jednoho hitovějšího songu, jakými byly například fláky Let’s Cheer Up A Broken One, Another Night (Süpremacy) nebo All We Got a These Walls (Üntergang). Kdybychom měli být mírnější, nejblíže k hitovosti by měla asi úvodní a zároveň klipová So Long. Tak či onak se v případě Frontiers jedná o vyvážený počin, který si zaslouží pozornost. Pro fanoušky již zmíněných kapel nebo třeba Get Dead či Off With Their Heads se jedná o pěkný přírůstek do sbírky. Je to melodické, plné energie, od srdce, jsou to příběhy ze života. Hudebně se jedná o nasraný, ale přitom pohodový punk rock, podíváme se místy do hardcore punku, objeví se trochu popíkové nálady, řečeno ovšem bez jakéhokoli negativního podtextu.

Info

Label: Gunner Records, Say-10 Records

Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. So Long
  2. Reputation
  3. Uncontrollable
  4. Best Of Me

O autorovi

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com