Kids and Heroes
ÜberYou – Frontiers
Tony Youngfield 26/10/2015 EP, Recenze

Mladá kapela ÜberYou ze švýcarského Zurichu není pro českého posluchače úplnou neznámou. Pánové se již několikrát prohnali i našimi kluby, předskakovali například ostříleným veteránům The Peacocks. Z tábora ÜberYou se valí mnohé novinky – v srpnu odletěli na tříměsíční turné, které zahájili účastí na Brutal Festu na Kubě, v září absolvovali hraní po Jižní Americe, které zahrnovalo Kolumbii, Brazílii (kde si zahráli po boku Title Fight), Argentinu, Uruguay a Chile. Poté se během října vrhli na Ameriku Severní, konkrétně USA, se zastávkami v Texasu, Tennessee, Jižní Karolíně, Georgii a na Floridě. Turné končí na začátku listopadu a nese se mimo jiné ve znamení podpory nového sedmipalce, který kapele vyšel již letos v létě v Evropě u Gunner Records (mimo jiné Frank Turner nebo The Gaslight Anthem) a u amerických Say-10 Records vychází nyní, aby byl aktuální během turné. Nahrávka se jmenuje Frontiers a my se jí nyní trochu podíváme na drážky.

ÜberYou od počátků kariéry sypou dobře poslouchatelné, sympatické evropské pojetí poctivého moderního amerického punk rocku, melodického, s jemnou příchutí hardcore nebo i popovými náznaky. A lze říct, že se jim zatím daří držet laťku a neslevit z určité nastavené úrovně. Za léta fungování stačili vydat EP Süpremacy (2010), Revolütion (2012), split s brazilskou kapelou Nunca Inverno (2013) a zatím poslední album Üntergang (2014).

Na novém sedmipalci Frontiers kapela svědomitě pokračuje v nastaveném kurzu. Vyřvávané pasáže, líbivé melodie, dobře zapamatovatelné texty, skladby se sebejistě valí kupředu, zvuk je u všech čtyř songů vyrovnaný. Áčkovou stranu EP otevírá So Long – solidně odsýpající flák s nařvaným zpěvem, příjemně znějícími kytarami, typicky lehkou a opakující se melodií ala slunná Kalifornie, text je naplněný prázdninovou melancholií v duchu Far From Finished či Dead To Me. S druhým songem Reputation sice zpomalíme, zato nabídne pro moderní melodický punk klasické do paměti se vrývající kytarové sólo, které ovšem nad pěkný průměr nedosáhne a je dost zaměnitelné. B stranu okupují tracky Uncontrollable a Best Of Me. Uncontrollable oplývá dalším kytarovým sólem, má sing-alongový potenciál a středně rychlým tempem a soundem se blíží nahrávkám Boucing Souls nebo Gaslight Anthem. Poslední song, Best Of Me, má naléhavý zvuk ve stylu Against Me!, včetně mezihry s kytarou a odpichu s bicími, ale finální vyznění bohužel není tak silné.

Frontiers je vyrovnanou a sympatickou nahrávkou, je ale trochu škoda, že se nedočkáme alespoň jednoho hitovějšího songu, jakými byly například fláky Let’s Cheer Up A Broken One, Another Night (Süpremacy) nebo All We Got a These Walls (Üntergang). Kdybychom měli být mírnější, nejblíže k hitovosti by měla asi úvodní a zároveň klipová So Long. Tak či onak se v případě Frontiers jedná o vyvážený počin, který si zaslouží pozornost. Pro fanoušky již zmíněných kapel nebo třeba Get Dead či Off With Their Heads se jedná o pěkný přírůstek do sbírky. Je to melodické, plné energie, od srdce, jsou to příběhy ze života. Hudebně se jedná o nasraný, ale přitom pohodový punk rock, podíváme se místy do hardcore punku, objeví se trochu popíkové nálady, řečeno ovšem bez jakéhokoli negativního podtextu.

Info

Label: Gunner Records, Say-10 Records

Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. So Long
  2. Reputation
  3. Uncontrollable
  4. Best Of Me

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com