Kids and Heroes
Twisted Rod – Boozin‘ & Boppin‘
Nekro 15/04/2016 CD, Recenze

Twisted Rod jsou v Česku jednoznačně první jméno, které vám přijde na mysl, když se řekne rockabilly. A nejen tak ledajaké, protože tohle trio vás vezme jako stroj času do Ameriky 50. let. Muzika, image kapely a hlavně pořádně energická show je to, co z tak aktivně koncertující kapely udělá pokaždé jedinečný zážitek.

Z  přední strany obalu desky na mě zírá tančící půllitr piva, který na následujících stránkách bookletu sebou i seknul před fotkou kapely jak teenage fanynka a nakonec usnul přímo pod cédéčkem. A právě to pivo je jasnou dominantou celého alba, neboť až na dvě výjimky, které tvoří songy Ol‘ Barn StompWhy Did You Leave Me, se jasně drží v náladě, jakou může mít jen letní večer u piva, zvlášť když se posluchač nebojí taky vklouznout na parket a zatančit ten pravej „Booze Bop“. Písně rychlejší střídají pomalejší, aniž by hudba byť na jedinou vteřinu ztratila svůj náboj.

Album Boozin‘ & Boppin‘ je již druhá dlouhohrající deska, a tak je na místě jisté srovnání s jejich dva roky starým debutem. A ačkoliv mi Bring it on Home hraje doteď a velmi často, tady je snad ještě více písní s hitovým potenciálem. Pro mě jsou stěžejními body songy Come On, Rattle Shakin‘ Mama, Let Me Stay All Night a znovu největší pecka na závěr, tentokráte v podobě Get On The Train. A samozřejmě chápu, že kapela se zřejmě nechtěla opakovat a stavět další píseň na harmonice, jako tomu bylo u Riding Down This Highway, ale musím přiznat, že jsem dokonce poslechu netrpělivě očekával, zda se někde přece jen neozve.

Přestože se Boozin‘ & Boppin‘ nevymyká kapelou ověřeným postupům, nemůžeme to pokládat jen za pouhé pokračování předchozího alba, neboť zde už nejsme na dálnicí nasáklou atmosférou debutu, tady se zkrátka už tančí a ne ledajak. „Now, get drunk and do the Booze Bop!“ Třeba už 15. dubna při křtu na Sedmičce!

Info

autoři písní: F. Nesvadba,T. Boatman, J. D. Mangiagli, J. Testo

Vydavatelství: Rhytm Bomb Records
Producent: Rhythm Bomb Records
Mix: Rawand Baziany
Mastering: Rawand Baziany
Album art: Ivo Skýpala

Tracklist
01
Booze Bop 2:03
02
Come On 2:51
03
Baby Me and You Are Through 2:42
04
Thunder and Lightning 2:22
05
Rattle Shakin‘ Mama 2:28
06
Early Mornin‘ Blues 1:57
07
Let Me Stay All Night 2:24
08
Rock and Roll Guitar 2:06
09
Tempest 2:51
10
Ol‘ Barn Stomp 2:02
11
Trapped Love 2:00
12
Why Did You Leave Me 2:51
13
Get On the Train 2:55

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com