Kids and Heroes
TV Smith: Only One Flavour živě pro Kids&Heroes
Radek 31/07/2012 Rozhovory

Kluci z Nežfaleš si po svém vystoupení na slovenském festivalu Punkáči deťom sedli k jednomu stolu s punkovou legendou TV Smithem a nad pivkem spáchali malý inprovizovaný rozhovor pro náš server. A co víc, zakládající člen The Adverts, který na festivalu odehrál dva sety, si s klukama tak padnul do noty, že na jejich chatce natočil zdravici pro Kids and Heroes včetně jednoho svého hitu! Tuto unikátní nahrávku si poslechněte v přehrávači pod rozhovorem! Na otázky se ptali Radek a Moucha.

 

Už roky vystupuješ pouze sám. Má to nějaký důvod, že nehraješ s doprovodnou kapelou?

Míval jsem kapely, míval jsem hodně kapel. Ale postupně jsem přišel na to, že nejlepší je hrát sám. Stalo se to pro mě jednodušší. Jsem volný, můžu hrát, kde chci, co chci, jak chci. Kdybych měl kapelu, nemohl bych hrát dnes tady, protože by to bylo mnohem dražší. (smích)

Uvažoval si někdy o obnovení The Adverts?

Ne, tohle opravdu neplánuju. Občas si přece jen pár koncertů za rok zahraju s doprovodnou kapelou a to mi pro zatím stačí.

A je to pro tebe otevřená záležitost nebo je to pro tebe navždy uzavřená kapitola?

Nic není navždy uzavřené. Ale teď mi to takhle vyhovuje. Hraju kolem stovky koncertů za rok, průřez veškeré mojí tvorby včetně songů od Adverts a mám pocit, že takhle mě lidi chtějí. Že mě chtějí vidět sólo.

Když pominu dnešní vystoupení, tak naposledy jsem tě viděl s UK Subs, když si s nimi jel turné. Je Charlie Harper pořád skvělej parťák na mejdany?

Charlie je velmi milý chlapík. Je jeden z nejlepších. Miluje punkrock, miluje všechno kolem toho a já obdivuju, že do toho ve svém věku jde pořád naplno – vždyť ten starej blázen je o deset let starší než já! (smích)

A co fanynky? Je s nima pořád zábava?

Jelikož mám už čtyřicet let stálou přítelkyni v Londýně, tak ani nevím. (smích) Je to původní basačka od The Adverts a lepší holku už bych těžko sehnal. (smích)

Už 40 let? Žádná svatba na obzoru?

Určitě ne. Nevěřím na manželství, nevidím v tom nic romantického a myslím, že to ani nepotřebujeme. A navíc nemám rád kostely. (smích)

Zpátky k muzice. Co plány na novou desku? Chystáš něco?

Průběžně se snažím psát nové písničky, když je trochu čas. Nic mě netlačí, žádný label, žádná smlouva, takže až budu mít 12 songů, natočím nové album.

Zmiňoval si, že míváš kolem 100 koncertů do roka. Znamená to, že jsi neustále na cestách? Představuju si tě, jako takového toho klasického tuláka s kytarou a batohem, co kouká z okýnka ve vlaku, popíjí pivko…

Vlastně máš pravdu, jsem takový tulák. Vlakem cestuju opravdu rád, jen s kytarou a pár nezbytnými věcmi. Je v tom tam svoboda, která je pro mě důležitá.

Tady na Punkáči deťom si hrál neobvykle dva koncerty – včera a dnes. Jak k tomu došlo a který koncert byl pro tebe lepší?

Pořadatelům vypadla kapela a tak se mě prostě zeptali, jestli bych nezahrál ještě dnes. Nic jsem v plánu neměl, tak jsem si řekl, proč ne. Myslím, že to byl dobrý nápad. Každopádně včera to bylo asi lepší, hrál jsem později, lidi byli opilejší, byla už tma. Celkově lepší atmosféra.

Jedna zvláštní otázka. Kdyby sis mohl vybrat jakoukoli část svého textu na svůj náhrobek, která by to byla.

No, to je teda divná otázka. (smích) Právě jsi zorganizoval moji smrt, děkuju pěkně. (smích) Nedokážu teď vybrat nějakou část textu. Každá část je pro mě důležitá a každá vypovídá o mě nebo o mém životě.

Pamatuješ nějaký koncert, na který by nikdo nepřišel?

Tak takový si naštěstí už nepamatuju. Samozřejmě, že určitě nějaký neslavný návštěvnosti byly, ale poslední dobou se mi to bohudík nestává.

Pokud bys měl vybrat nejzvláštnější zážitek z koncertu, který by to byl?

Ty mi dáváš. (smích) Jak jsem říkal, hraju spousty koncertů do roka a všude se něco stane. Vem si třeba tenhle festival. Včera jsem přijel zahrát a nenapadlo mě, že budu hrát i dnes. Pak si tu sedím, piju pivko a najednou se nám z tlachání nad pivem stalo interview, z interview najednou bylo nahrávání Only One Flavour pro váš server. Nikdy nevíš, co se stane a každá show přináší něco zajímavého a tom to celé je.

Poslechněte si originální zdravici a Only One Flavour ŽIVĚ pro Kids And Heroes!

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com