Kids and Heroes
Turbonegro – Sexual Harassment
Danny 16/08/2012 CD, Recenze

Norští úchylové Turbonegro a jejich death-punkový cirkus nutí třepat hlavami tisíce Turbojugend už 23 let. Hudebně jsem je vždycky docela bral, ale šíleně mi vadil projev a zpěv frontmana Hanka Von Helvete. A tak, když místo Hanka (který teď může šíleně litovat, že se pustil do takové hovadiny jako je Doctor Midnight And The Mercy Cult) angažovali Turbonegro Tonyho Sylvestera a.k.a. The Duke Of Nothing, mnul jsem si ruce, že by to konečně mohlo být ono. A taky že je! Výměna heroinu za pivo prospěla kapele po všech stránkách a konečně nebudu poslouchat otázky mých kámošů: kurva, proč nemáš rád Turbonegro?

Už od úvodní I Got A Knife celej band ukazuje, v jak výborné formě je album Sexual Harassment zastihlo. Ať už se bavíme o Euroboyově kytaře, o textové lehkosti nebo celkovém nadhledu. Kapela dokáže přitvrdit, tak jako v Hello Darkness s příchutí raného hardcoru nebo bubácké Dude Without A Face. Stejně tak dokáže odhalit inspiraci shock-rockovým králem Alice Cooperem v peckách Shake Your Shit Machine a Rise Below a to je poloha, ve které se mi kluci v denimu líbí nejvíc.

Jaká jiná kapela si vlastně může dovolit zpívat Shake Your Shit Machine s vážným ksichtem? Mají skvělý tah na branku v Buried Alive i v TNA (The Nihilist Army). A hlavně dokážou vyprodukovat tak zapamatovatelné hity jako  Mister Sister a Tight Jeans, Loose Leash, kde Euroboy srší kytarovými nápady už od úvodního výkřiku „party time!“ Největší pecka ale samozřejmě přijde na závěr. Singlovka You Give Me Worms je pro mě vrcholem alba s neonovou čepičkou.

Jo, je to dvaatřiceti minutová jízda v perverzním lunaparku. Tony Sylvester dal do trademarkového soundu Turbonegro víc starého dobrého pub rocku, a je to pro mě jedno z největších překvapení letošního roku.

Info

Rok vydání: 2012
Label: Volcom
Délka: 32:55

Tracklist

01. I Got A Knife
02. Hello Darkness
03. Shake Your Shit Machine
04. TNA (The Nihilistic Army)
05. Mister Sister
06. Dude Without A Face
07. Buried Alive
08. Tight Jeans, Loose Leash
09. Rise Below
10. You Give Me Worms

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com