Kids and Heroes
True Reason – Talk To My Hand
Helmuth 29/09/2013 CD, Recenze

True Reason je docela čerstvá partička z Topolčan, o které jsem bohužel donedávna ani neslyšel. Pokud někdo ze znalejch posluchačů slovenského hardcore zná formaci Godnoise nebo veterány Začiatok Konca, bude mu jasný, že True Reason nemají s těmito kapelami společný pouze rodný město. Většina členů pochazí z ex-sestavy Godnoise, která skončila s hraním zhruba před rokem.

Na první pohled si většina z vás určitě všimne jednoduchýho DIY zpracování obalu a bookletu alba. Trochu mě to vrátilo zpátky do doby, kdy heslo „obal prodává produkt“ nikdo neřešil. Je rok 2013 a podle mě je potřeba klást vyšší nároky na všechny prvky spojený s vydáním desky. Zapůsobit na posluchače s tím, aby podpořil zrovna moji kapelu a ne tu na pultu vedle, která je v lesklým digipacku a jde z ní cítit kvalita, i když po vložení do přehrávače z toho vyjde nudná moč. Na druhou stranu pokud pominu nějakej byznys v týhle hře, malej budget na debut bez labelu, tak True Reason zcela chápu.

Abych řekl pravdu, tak jsem se po přečtení tracklistu na zadní straně alba trochu bál, zda se kluci nedržej až moc ve vyjetejch kolejí. Bohužel se mi moje představa po prvních válech docela potvrdila. Už intro ve mě nastartovalo něco, co bych nejlíp pojmenoval jako hardcore klišé. Prostě to, co už jste slyšeli stokrát od stovky kapel a tak nějak čekáte na to, v čem tahle kapela bude jiná, zajímavější a lepší – především pokud se jedná o její debut.

Hned v intru vám zpěvák dává jednoduchou angličtinou jasně najevo, kdo že jsou True Reason. Byl jsem rád, když jsem hned po intru slyšel slovenštinu a z textu poznal, že to kluci berou opravdu od srdce. Song s názvem Pokora, priateľstvo, rodina, mier nepotřebuje vysvětlení. S dalším pokračováním jednotlivých tracků jsem musel uznat, že slovensky psané texty jsou pro kapelu velkým plusem. Maj opravdovou šťávu a zpěvák není omezenej strohou angličtinou jako v asi čtyřech válech, který už při dalším poslechu celýho CD bohužel přeskakuju. (Alespoň pro mě) naštěstí album obsahuje převážně slovensky psaný songy, ze kterých mě většina opravdu chytla za uši, a s přehledem můžu True Reason zařadit mezi přední slovenské hardcore kapely jako Saprophyte nebo Začiatok Konca. Pokud se už nebudu soustředit na texty a zpěv, tak se deska Talk To My Hand táhne ve středním tempu ala Biohazard nebo Breakdown. Sem tam mi chyběj pořádný sypačky a trocha přirozený nasranosti, ale i tak kluci skládaj muziku, která má koule a (jak už jsem psal výš) je fakt od srdce.

Pokud bych to měl shrnout, tak nenáročnej posluchač si nahrávku ihned zamiluje a bude pátrat po tom, kde má kapela nejbližší koncert. Věřím, že naživo umí fans slušně rozhejbat! Pokud uvidíte plakát s kapelou True Reason ve vašem městě, určitě neváhejte a běžte si zaskákat a ohodnotit tuhle novou krev z Topoľčan sami. Byl bych rád, kdyby kapela zůstala u rodnýho jazyka, kterej jim parádně zní, a makala na kvalitnějších textech. O A.C.A.B. a politice už fanoušci slyšeli od Godnoise a bylo by už nezáživný se v těhlech tématech motat furt dokola.

Info
Label: DIY
Rok vydání: 2013
Tracklist

1. Intro
2. PPRM
3. Your roots
4. Choď po tom čo chceš
5. That’s me
6. Každému čo jeho jest!
7. BA-AC
8. Teraz je čas
9. Jeden lepší deň
10. Každý deň
11. Antipolitická
12. Ľudia
13. Problems

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com