Kids and Heroes
Totenwald – Wrong Place, Wrong Time
Martin Suicide 02/05/2017 LP, Recenze

Berlín má předlouhou tradici temných kapel, sám býval i specificky temným místem s neopakovatelnou kreativní aurou, a Totenwald na tradici přímo navazují a zároveň mohou být i pohřební písní Berlína, tak jak ho znali a milovali punks od sedmdesátých let do konce těch devadesátých.

Trio doplněné automatickým bubeníkem předvádí silně podmanivý death rock s punkovým tahem na branku, strojovou přesností a silnou atmosférou. Co víc – s texty, které jen umocňují temnou a pesimistickou náladu hudby. Úvodní Gen X, což je zkratka velice výmluvného Gentrification X, mluví sama za sebe. Tohle není muzika pro sociopatické pravičáky, nýbrž políček do jejich nenasytných privatizátorských ksichtů, v zoufalé bezmoci zaťatá pěst podpořená sílou molových akordů kytar a všemu dominující basy. Druhá Alone si svou potemnickou zádumčivostí nezadá s tím nejlepším ze starých Siouxie And The Banshees nebo X-Mal Deutschland. V šestici písní ale vlastně nenajdete jediný slabý moment. Punková jednoduchost ve spojení s post punkovou temnotou, strojovostí automatického bubeníka a výrazným afektovaným dívčím zpěvem vytváří naprosto skvělý koktejl ingrediencí. Ten vás roztancuje, aby zároveň mysl naplnil bezmocným vztekem.

Nahrávka původně vznikla jako demo, ale díky americkému vydavatelství Mass Media Records si našla cestu do vinylových drážek, a to je víc než dobře.

Info
Label: massmediarecords.com
Rok vydání: 2016
Tracklist

1.       Gen X

2.       Alone ( Cosmic Loneliness)

3.       The Sign

4.       Sex Sells

5.       Fukushima Blues

6.       Wrong Place – Wrong Time

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com