Kids and Heroes
Z Brna přicházejí nové hudební sessions. Odstartovali je Tomáš Palucha
Marek Hadrbolec 08/04/2019 Cz/Sk, Novinky

Hudební sessions jsou asi tím nejbližším a nejintimnějším možným kontaktem s živou muzikou skrze virtuální prostředí. I v našich končinách tak už existují „sešny“, které pravidelně umožňují ochutnat nahrávky nejrůznějších hudebníků tak trochu jinak. Nyní k nim přibývají další, nesou jméno ResistorSoundSessions a navazují na odkaz Fair Price Music session, které jste si mohli vychutnávat několik let nazpět.

ResistorSound Session se do světa šíří přímo z Mekky brněnské hudební kultury, z Kabinetu Múz, a prvním interpretem, který dostal možnost zahrát si v rámci sessions v tomto klubu, je kapela Tomáš Palucha. Před nedávnem díky tomu také spatřila světlo světa premiérová nahrávka, píseň Ursiny.

ResistorSoundSessions získaly jméno podle nenahraditelné audio součástky, díky které znějí nástroje tak dobře, jak znějí. A cíl mají podle svých tvůrců podobný – zprostředkovávat to nejlepší z domácí a možná i zahraniční alternativní hudby.

A proč zrovna Brno? “V Brně je velká komunita kreativních lidí a vynikající hudební klub, který se nebojí žánrového rozpětí a prezentace nejen alternativní hudby. Jejich propojení se nabízelo už dlouho. Společně jsme vytvořili projekt, který pomůže české alternativní hudbě dostat se do většího povědomí u nás i ve světě,“ vysvětluje za Fair Price Music Petra Braddock.

Kapely, které si proces nahrávání vyzkouší, vybírají krom lidí z Fair Price Music také zástupci hudebního magazínu Full Moon, nebo samotné osazenstvo v Kabinetu Múz. Projekt podpořil také Státní fond pro rozvoj kultury.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com