Kids and Heroes
Tim Armstrong – Tim Timebomb’s RockNroll Theater
Danny 31/05/2012 Online, Recenze

Pět dolarů je vlastně totální pakatel. Tak jsem se rozhodl, že si příště dám na Sedmičce o čtyři piva míň a radši si zaplatím první díl Rock’n’roll Theatre Tima Armstronga AKA Tima Timebomba. A věř nebo nevěř, spolu s dokonalou epizodou s názvem Dante jsem obdržel i soundtrack z dílny frontmana Rancid. To, že se jedná jen o mp3 download, je sice škoda, protože hlavně dvanáctipalec by albu slušel, ale obsah tady válcuje formu na celé čáře, a tak se raduj z nových čtrnácti tracků, které mají typický Timův rukopis.

Ačkoliv charakteristické znaky Rancid i Transplants na albu uslyšíš, celé to zní jak nahrané v Detroitské Hitsville USA. Dechovou sekcí a vokalistkami Tim vůbec nešetřil, sází jednu nosnou melodii za druhou a opět vzbuzuje otázku, jestli je tohle ještě punk.

Tak hele, natočit DIY muzikál je pro mě totální punk. Desku otevírá We Did Allright, kterou už známe z prvního dílu Rock’n’roll Theatre, tentokrát ale ne v podání odkérovanýho Larse, ale pěkně s Timovým vokálem. Dokonalá oslava přesmrtvolního úspěchu s foukačkou, saxofonem a pianem. Za nejlepší song s přehledem označím třetí No Reverence. Neoposlouchatelná písnička s neskutečně hitovým aranžmá. Armstrong jako by smíchal ty nejlepší melodie z padesátkových seriálů.

Rancid najdeš třeba v songu Guardian Angel, Let’s Fuck nebo Honor Is All We Know. Zavzpomínat na Poet’s Life tě zas Tim nechá třeba v Just For Tonight nebo This Time We Got It Right. Motown nahrávky ti připomene No More Living, Runing Out Of Time s vychytaným honky tonk pianem, nebo Skeleton Crew s dokonalými dechy a pořádně groovy basou. Transplants vykouknou v Change That Song Mr. DJ a už pár týdnů známé Oh Hollywood.

Parádní závěr pak obstará song Misconceptions. Tu sice v seriálu zpívá Davey Havok z AFI v dokonalém růžovém obleku, ale i s Timovým vokálem a menším sborem zní písnička skvěle.

Modlim se, aby mě celá deska neomrzela tak rychle, jako Let The Dominoes Fall. To, co tady totiž Tim vytvořil, je prostě hit za hitem, punkrockově zvrácený Glee, Mamma Mia s jeptiškama v latexu a s gasmaskama. Takže zase jednou můžeme Armstronga poplácat po zádech a říct mu: Kurva, ty jsi frajer…

Info

Rok vydání: 2012

Label: DIY

Délka: 33:29

Odkaz: rocknrolltheater.tv

Tracklist

01. We Did Alright
02. Guardian Angel
03. No Reverence
04. Honor Is All We Know
05. Just For Tonight
06. Change That Song Mr. DJ
07. Running Out Of Time
08. Skeleton Crew
09. This Time We Got It Right
10. Everything I Need
11. Oh Hollywood
12. No More Living
13. Let’s Fuck
14. Misconceptions

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com