Kids and Heroes
The Valkyrians – Punkrocksteady
Danny 15/10/2011 LP, Recenze

Co song, to hit. Musíte uznat, že se to u nových desek nestává zrovna dvakrát často. Finský kvintet The Valkyrians ale věděl jak na to. Natáhl 14 více či méně provařených punkrockových klasik do slušivého 2tone kabátku na míru a nechal je poskakovat na druhou dobu. Vzniklo tak neskutečně originální album, které od dnešního dne nesmí chybět na žádném mejdanu.

The Valkyrians známe dobře i v rámci našich luhů a hájů, třeba díky jejich únorovým koncertům v Praze a Plzni, kde ještě propagovali vice než dobré album The Beat Of Our Street z roku 2009. Táhnou to spolu už od roku 2002 a letošní deska, s výstižným názvem Punkrockstedy, je v pořadí jejich třetí. Světlo světa spatřila v srpnu.

Album$ otevře novovlná hitovka Heart Of Glass od Blondie a už od prvních vteřin je cítit, že si kapela tuhle desku prostě udělala pro radost. Následuje Career Opportunities od legendárních Clash ve skvělé verzi, stejně jako Breakdown od Buzzcocks. Přichází Riot Squad od Cock Sparrer a musím chtě – nechtě přiznat, že v tomhle případě cover překonal originál. Stal se z něho neskutečně teneční song se skvělým Angsterovým vokálem. Dalším vypečeným kouskem je pak Mongoloid od Devo, tak jako Nasty Nasty od “Devítek”. Nejlepším coverem desky jsou pak Astro Zombies od Misfits. Pekelně povedené rocksteady. Nesmím zapomenout na skvělé Borstal Brekeout od Sham 69 a v předposlední Gary Gilmore’s Eyes od The Adverts si pak svůj part odspívá i sám TV Smith.

Nevídaný mezižánrový počin se finským The Valkyrians nadmíru povedl a vytřel mi zrak. Elpíčko má skvělý sound, je plné energie a precizně nehrané. Rozhodně není důvod litovat osmnácti eur za desku, která zaručeně rozpohybuje každou party. Sousedi vás budou milovat.

Tracklist

01. Heart of Glass (Blondie Cover)
02. Career Opportunities (the Clash Cover)
03. Breakdown (Buzzcocks Cover)
04. Riot Squad (Cock Sparrer Cover)
05. Mongoloid (Devo Cover)
06. Another Girl, Another Planet (the Only Ones Cover)
07. Disorder (Joy Divison Cover)
08. Nasty Nasty (999 Cover)
09. I Am the Fly (Wire Cover)
10. Astro Zombies (the Misfits Cover)
11. Borstal Breakout (Sham 69 Cover)
12. Babylon’s Burning (the Ruts Cover)
13. Gary Gilmore’s Eyes Feat. TV Smith (the Adverts Cover)
14. Watching the Detectives (Elvis Costello Cover)

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com