Kids and Heroes
The Toyotas – Turn Away
Martin Suicide 21/03/2018 EP, Recenze

The Toyotas byli jednou z výrazných kapel německého garage / 77 punk revivalu první dekády nového tisíciletí. Ústřední postavou byl Daniel, kytarista a zpěvák v jedné osobě, jinak původní kytarista fenomenálních Dean Dirg. Kapela se odebrala do věčných lovišť roku 2014, kdy byla ve stádiu nahrávání svého druhého alba a desetipalec Turn Away je tím, co se z něj podařilo dokončit.

Rozjezd obstarává zvonivě čistá kytara ruku v ruce s bubny ve svižném tempu a přímočará rocknrollová magie mě lapí do svých spárů v několika taktech. The Toyotas mají cit pro chytlavé motivy, které dokáží rozhýbat, ale zároveň také mysl naplnit něčím, co by bylo možné označit směsí melancholie a rozjařenosti. Němčina pro to bude mít bez pochyb nějaký speciální výraz. Právě s touto náladou skvěle pracuje Danielův hlas barvou i projevem. Čtveřice písní funguje v podstatě jako malý best off, není tu jediný slabší moment. The Toyotas zní tak trochu jako The Hives okořenění o špetku Wipers a Dr. Feelgood, což rozhodně není špatná kombinace. Garage rock se tu prolíná s punkem a pub rockem, aby dával vzniknout malým a super chytlavým rocknrollovým perličkám. Bez pompy a nabubřelého patosu.

Pokud by se losoval kandidát o nejkrásněji zpracovaný vizuál desky tohoto roku, Turn Away je bez pochyb zatím nejvážnějším kandidátem na vítěze. Průhledný vinyl se ukrývá v řezaném otevíracím sítotiskovém obalu, do kterého jsou voperovány fotografie kapely. Kdo nedržel v ruce, nepochopí, jak parádně tahle deska vypadá. Poklona patří Stencil Trash!

Info
Label: stenciltrash.de
Rok vydání: 2017
Tracklist

1. Turn Away
2. Outta My Head
3. Try It Out
4. Playing Dead

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com