Kids and Heroes
The Strollers – Gotta Get Away
Martin Suicide 29/05/2016 EP, Recenze

Jedni z vládců garage rockového revivalu konce devadesátých let, The Strollers, jsou zpět, a co víc, jsou ve formě. Kapela, která vydala na konci minulého tisíciletí dvě dnes kultovní alba plná podmanivých melodií, se vrátila relativně nedávno na pódia a tímto singlem ukazuje svou aktuální hudební tvář.

Dvacáté století je již docela dávno pryč, ubylo vlasů stejně jako fuzzy zvuku kytar, to nahradilo čisté power popově melodické vybrnkávání. Co zůstalo, jsou silné melodie, podmanivá atmosféra a dominantní klávesové linky. Áčkový hit Gotta Get Away má všechno, co k potenciálnímu garážovému hitu patří. Svižné tempo, skvělé melodie a refrén, co chytne a nepustí. Zvonivé kytary se prolínají s klávesovou melodií, aby gradovaly v refrénu hodném těch největších žánrových klasik.

Six Foot Dirty Looking Beast přináší o poznání zádumčivější náladu a fuzzy kytary, a ve své podstatě je adekvátně silnou písní, jakou přináší strana A, jen brnká na odlišné struny v mém mozku a já se přistihuji, že si ji musím pouštět neustále dokola. Nosný rif mě dostává znovu a znovu, stejně jako zpěv, se kterým si nedokáži nenotovat.

Možná přišel čas na novou vlnu retro garage muziky, tak jako v osmdesátých i devadesátých letech. A The Strollers by mohli být jedinečnou spojnicí právě s onou devadesátkovou vlnou, vnášející jak inspiraci pro mladé, tak i nasazující laťku sakra vysoko. Gotta Get Away má potenciál roztancovat davy jak na koncertech, tak i na každé party, kdy ji DJ položí na gramofon.

Info

Label: crusherrecords.com

Rok vydání: 2016

Tracklist
  1. Gotta Get Away
  2. Six Foot Dirty Looking Beast

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com