Kids and Heroes
The Straps – The Straps
Martin Suicide 23/07/2019 LP, Recenze

The Straps jsou jednou z těch kapel, kterým se v širším okruhu punkových sfér nikdy nedostalo většího sluchu. Což může znít jako zvláštní paradox, kapela totiž vznikla už v okamžiku punkové exploze roku 77, paktovala se s úspěšnými kapelami, předskakovala velkým jménům a v neposlední řadě její členové působili třeba v PIL, The Pack, Sex Gang Children nebo Theatre Of Hate a stejně nic, po několika singlech a jednom albu se odebrala do světa punkového polozapomnění. Právě inkriminované LP se nyní, dík nadšencům z PHR Records, v oprášené podobě vydalo zpět do světa.

The Straps předvádí v podstatě archetypální punk, pomezní generace, stojící jednou nohou v roce 77 a druhou již našlapující do osmdesátých let. Svižné, na kost ohlodané přímočaré kompozice se pojí s charakteristicky britským deklamativním a výrazně spratkovským projevem zpěváka.

Úvod obstarává velice efektně zpunkovaná verze hitového tradicionálu House Of The Rising Sun, což je sama o sobě natolik silná skladba, že ji v podstatě sluší jakýkoliv kabát (patrně s výjimkou nu-metalu a hip hopu – ale v těch vyzní otřesně vlastně cokoliv). Pak už se rozjíždí kolekce vlastních kompozic, pohybujících se v převážné většině v klidnějších tempech, jen tu a tam proložených rychlejším songem. Hitem první strany v mých očích je temná a deklamativní skladba Lies, společně s druhou Brixton. Zatímco té druhé dominují první Pox Kid, The Rich a především pak předposlední No Liquor.

Lehčí slabinou je poněkud sterilní produkce, která výrazně oslabuje potenciál jednotlivých skladeb, ale pořád se pohybujeme ve světě na dnešní poměry nadprůměrné punkové nahrávky a vlastně i ten nedokonalý, poněkud plochý zvuk je dílem specifického charismatu celého díla. Ostatně celé LP bylo nahráno ve studiu za pár hodin. To, spolu s historií kapely, se posluchač dočte v textové příloze desky.

Info
Label: www.modernactionrecords.com
Rok vydání: 1982 /2019
Tracklist
1. House Of The Rising Sun
2. Brixton
3. Ex-Directory
4. Police News
5. Lies
6. New Age (Live)
7. Pox Kid
8. What’s On The Box? (Live)
9. News Of The Day
10. The Rich
11. No Liquor
12. V.S.D.

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com