Kids and Heroes
The Stitches – Unzip My Baby… all 7 inches
Martin Suicide 04/09/2013 LP, Recenze

The Stitches jsou pro mě jednou ze srdcových záležitostí a popravdě to činí recenzování poněkud obtížnější, ale s o to větším potěšením je poslouchám. V podstatě prvními takty kytarového riffu úvodní Sixteen a okamžikem, kdy Mike spustí, je více méně řečeno vše. Esence všeho, co pro mě reprezentuje slovo punk, spratkovitou neurvalost, rocknrollovou energii i prvoposlechovou chytlavost.

The Stitches mají všechno a v době, kdy začínali a kdy jsem se s nimi setkal poprvé, působili jako zjevení mezi vším tím přeprodukovaným nudným poppunkem, neposlouchatelným emem a takzvaným hardcorem, co s hardcorem vlastně neměl nic společného (byl to jen špatný a debilně utahaný metal). The Stitches byli svým stylovým skokem v čase zpět ke klasickému pojetí jihokalifornského punku jednou z nemnoha oáz v hudebním marasmu devadesátých let. Dnes, o téměř dvě desetiletí později, zní jejich nahrávky stejně chytlavě i intenzivně jako tehdy, a dík tomuto albu máme možnost si pěkně chronologicky projet sedmipalcové tituly od zmíněného debutu Sixteen až po Monday Morning Ornaments, vydaný v roce 2010 na Modern Action Records. Mezi tím najdete totální hity jako Cars Of Today, Automatic, You Tear Me Out, Electroshock Carol a ve vyjmenovávání bych mohl pokračovat, až bych vypsal vlastně celý obsah desky.

Není tu ovšem úplně vše, ale to, co bylo vynecháno, jsou spíše některé obskurnější věci, jako B strana pozdější edice singlu Sixteen, kde byla obsažena jiná píseň než na edici původní, nebo třetí, skrytý, song obsažený na jedné z edic singlu You Tear Me Out, ale to jsou spíše takové nepodstatné detaily.

The Stitches mají navíc vše, co mě dostává z nahrávek i živě, a to myslím, mohou potvrdit všichni, kdo si je nenechali utéct na právě proběhlém evropském turné. Koncert na pražské Štvanici byl čistou esencí nespoutané muzikantské energie a pro mě osobně bez debat nejlepším koncertem za opravdu hodně dlouhou dobu. Unzip My Baby je album o sedmnácti hitech, bez nejmenšího zakolísání, jež by mělo skončit na gramofonu každého, koho baví ona nekontrolovatelná forma rocknrollu zvaná punk ve své původní a čiré podobě.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2013

Tracklist
 1. Sixteen
 2. Vibrator Buzz
 3. Talk Sick
 4. Second Chance
 5. Livin‘ At 110
 6. You Tear Me Out
 7. Automatic
 8. Monday Morning Ornaments
 9. Something New
 10. Same Thing
 11. Beat Beat Beat
 12. S.T.U.C.K.
 13. Floozie Of The Neighborhood
 14. My Reactions
 15. Cars Of Today
 16. Electroshock Carol
 17. Higher Education

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

1 Comment

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com