Kids and Heroes
The Silver Shine – Hold Fast
Danny 03/06/2016 CD, Recenze

Poprvé jsem maďarské The Silver Shine zaregistroval tak deset let dozadu, kdy jsem jim na jejich koncertě v dnes už neexistujícím smíchovském klubu Bunkr za pár piv tahal aparáty. V té době jsem na nějaký čas propadl psychobilly a pamatuju si, že The Silver Shine byli jednou z kapel, které jsem v té době s kamarády dost poslouchal. V roce 2009 jsem je pak viděl znovu ve vršovickém klubu Pilot, kde zahráli už v nové sestavě, s Kristou Kat třímající kontrabas. Ta od té doby zpívá i zhruba polovinu hlavních zpěvů, a to dodalo The Silver Shine jasně rozpoznatelnou tvář. Německé vydavatelství Wolverine Records se v březnu postaralo o vydání nové desky téhle budapešťské trojice, a jejich album s názvem Hold Fast je víc než jen solidně odvedená práce.

Nejenže jsou The Silver Shine rozpoznatelní, navíc si vytvořili v rámci subžánru dost unikátní sound, směřující spíš k goth rocku než zakrvácenému psychobilly. Většina songů je příjemně zpomalená, ale dostatečně temná, s důrazem na tradiční rock’n’rollové postupy. Písnička Have Mercy On Me, která album Hold Fast otevírá, je naprosto dokonalým vzorkem toho, co The Silver Shine na nové nahrávce přinášejí. Krista Kat barvou hlasu nenechává prostor pro srovnání s Horrorpops nebo Kittty In a Casket, což je rozhodně ku prospěchu. Ústřední postavou kapely je ale kytarista Ati Edge, autor naprosté většiny hudby i textů a také osoba, která na desce zpívá některé písničky, třeba One Mile From Heaven nebo Let’s Get Together. Skladby, do kterých zasáhne i vokálně, dostanou trochu jiný nádech, což platí především pro přímočarou Somewhere Far Away a vynikající čtyř-akordovou pecku The Sun Comes Up.

Bez jakýchkoliv pochybností je tím nejpovedenějším zářezem na albu skvělý duet Please Tell Me. V téhle skladbě vytěžili The Silver Shine ze svých zkušeností naprosté maximum a vznikl zapamatovatelný hit, ke kterému se rád vracím. Ne náhodou k němu kapela natočila videoklip.

Na devátém řadovém albu už The Silver Shine nemusí nikomu nic dokazovat, a tak je Hold Fast nahrávkou, která očividně vznikala s lehkostí a chutí. Jedenáct písniček zde tvoří konzistentní celek, který, byť není určený ortodoxním vyznavačům psychobilly, si určitě cestu do rock’n’rollových srdcí najde.

Info

Rok vydání: 2016
Label: Wolverine Records
Odkaz: thesilvershine.com

Tracklist

01. Have Mercy On Me
02. One Mile From Heaven
03. I’ve Got Heart
04. Please Tell Me
05. Let’s Get Together
06. Hold Fast
07. Somewhere Far Away
08. How Long To Stay
09. The Sun Comes up
10. I Don’t Wanna See You Anymore
11. Those Million Failed Tries

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com