Kids and Heroes
The Pissed Ones – Piss In Your Pocket
Martin Suicide 01/08/2017 LP, Recenze

The Pissed Ones mají v rodném listě jako místo narození zapsané saské Drážďany, město s tradiční punk scénou a jejím agilním životem. Album Piss In Your Pocket je jejich vinylovým debutem, kterým se výrazně přihlašují o své místo na punkovém slunci.

Úvodní Don’t Get It posluchače okamžitě uvede do obrazu, v jakém světě se tu bude pohybovat. Svižný rocknroll se spratkovsko-lemplovským projevem zpěváka, jednoduché klasické popěvky na první poslech. Kytarová sóla i tempa mají lehce rockabilliový podtón, ale celek se s hrdostí odkazuje k počátkům kontinentálního punku. V The Pissed Ones jako by částečně ožíval duch počátků The Kids, Ivy Green či Razors, skrze které byly přefiltrovány klasické rify Chucka Berryho. Popěvky na první dobrou, bez zbytečných komplikací, šperkují skvělá, klasicky pojatá kytarová sóla a grarážovo-amatérské vyznění, jež je tím nejlepším kořením ve výsledném koktejlu.

U skladeb jako Boring, Better Than You nebo No Good se opět přesvědčuji o tom, jak mě baví a vždy bavila čirá spontaneita takto pojatého rocknrollu. Jsou chytlaví, ale zároveň na hony vzdálení přeslazenému bubblegumu, naopak operují s klasicky punkovým spratkovstvím, kterému navíc velice sedí zpěvákův projev. Jedním z mých osobních vrcholů na desce je po úvodní čtveřici osmá Need No, se znatelným rifovým i náladovým odkazem na archaický australský punk. Deska ale v zásadě nikde nezakolísá a plyne s naprostou přirozeností.

Být rok 1983 The Pissed Ones by bez pochyb vydávali na Weird System nebo Aggressive Rock Produktionen a dnes by byli patrně nadčasovou klasikou.

Info
Label: https://thepissedones.bandcamp.com/
Rok vydání: 2016
Tracklist

1.       Don’t You Get It

2.       Boring

3.       Better Than You

4.       No Good

5.       FFF

6.       Hair

7.       Fuck The Scene

8.       Need No

9.       Too Much Input

10.   Mailorder

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com