Kids and Heroes
The Pegs – EP…Period The End
Martin Suicide 17/01/2021 EP, Recenze

The Pegs patří k jihokalifornským kapelám, které udržují ducha punku západního pobřeží Spojených států naživu již bezmála dvě desetiletí.

Kapela, která vznikla v roce 2002 – příliš pozdě, aby se stihla ještě svézt na vlně popularity US Bombs nebo Smogtown, debutovala singlem u Hostage Records, vydavatelství, u kterého o více než jeden a půl dekády později vydali i svou velkou desku, poté, co v mezidobí vydávali čtyři EP u různých jiných značek. Prvním z nich byla právě tato nahrávka. Druhé EP kapely, vydané roku 2004 pouze jako CD, se své vinylové verze dočkalo o patnáct let později dík německému vydavatelství Lastpunkrockers Records.

EP obsahuje sedmičku výrazných skladeb, kombinujících charakteristický jihokalifornský punk sound, v devadesátých letech redefinovaný kapelami jako The Stitches, Pushers či Smogtown, a navazující na předměstské punks počátku osmdesátých let jako Hated, The Crowd či Blades v tom nejlepším slova smyslu. Je tu chytlavost, syrová energie a frackovská drzost, to vše vhozené do šejkru a vyplivnuté zpět v podobě jeden a půl až dvouminutových spratkovských mikrohymniček. Nic víc, nic méně – a to je na tom skvělé.

Pokud vám učarovali The Stitches, Smogtown, Pushers, Sharp Objects či US Bombs, The Pegs si užijete stejně jako já a tato nahrávka si nesporně zasloužila konečně svůj otisk do drážek gramofonové desky.


Label: Last Punkrockers Records
Rok vydání: 2005/2020
Tracklist:
1. Two Minutes In The Sun
2. Day-Glo No Go
3. The Numbers Game
4. Kill Pills
5. This Town
6. Give it To Me
7. Half Past Fucked

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com