Kids and Heroes
The Other – The Devils You Know
Danny 30/08/2012 LP, Recenze

Hororpunk je hodně obskurní žánr. S punkem to má většinou společného jen pramálo a toho hororu se to naivně snaží dosáhnout maximálním distortionem kytar. Textově většinou postrádají nadhled psychobilly band a všechny vypadají, jako kdyby utíkaly od vypáleného kostela kdesi v Norsku. Výjimkou v tomhle žánru tak nejsou ani němečtí The Other.  Kapela pojmenovaná po jednom z pilířů psychologického hororu začínala původně jako lokální band coverující Misfits a když pak asi viděli Jerryho partu naživo, řekli si, že to zvládnou líp a ještě navíc s vlastní tvorbou.

Nová deska The Devils You Know je v pořadí už pátá, kterou tahle vestfálská parta během své existence natočila. Rozhodně se jí nedá upřít hitovost. Jenže je to hitovost značně pofiderní. V každém songu vznosně vystavěný refrén doplňují šablonovitě k uzoufání nudné sloky, a tak kapela vždycky vytáhne berličku v podobě óóóóó, jééééé, ááááá, úúúúú, lalala nebo nanana. To vše je pak trademarkově podtrženo lehko rozpoznatelným germánským akcentem.

Za nejlepší songy z desky bych asi označil Nice Day For a Funeral a Take You Down. Oboje jsou rychlé pecky s povedeným refrénem a ani ty sloky nejsou k zahození. Jsou to jedny z mála písní, které potlačili německou obsesi metalem a pustil jsem si je víckrát za sebou, a to ještě, prosím pěkně, dobrovolně. Za vyložený přešlap pak považuju stokrát omílaný Phantom Of The Opera a závěrečnou baladu Ewigkeit. Baladu. A ještě k tomu v němčině. Žádný ze všech šestnácti songů nemá krátkou punkovou údernost, nekecám. Všechny songy mají minimálně ke čtyřem minutám a jako naschvál jsou ty nejblbější vždycky nejdelší.

Musím ale ocenit vskutku krásný gatefold obal na dva vinyly, ke kterému jsem dostal ještě pěkně kreslený komiks, kterému ale nerozumím, páč je v němčině. No, když už nic jiného, tak je to mnohem lepší než poslední deska od Misfits. I když… co vlastně není, že?

Info

Rok vydání: 2012
Label: Steamhammer
Odkaz: theother.de

Tracklist

01. The Devils You Know
02. My Home Is My Casket
03. Take You Down
04. Skeletons In The Closet
05. Fright Night
06. Puppet On A String
07. In My Veins
08. Nice Day For A Funeral
09. Nightmare On Halloween
10. The Phantom Of The Opera
11. Fire From Outer Space
12. Where Is Your Saviour Now
13. Hell Is A Place On Earth
14. In The Shadows
15. Ewigkeit
16. The Walking Dead

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com