Kids and Heroes
The OhNos – Sounds From The Basement
Martin Suicide 25/02/2018 LP, Recenze

The OhNos jsou relativně nová dívčí kapela, vyloupnuvší se z podhoubí vitální scény jihošvédského Malmö. LP Sounds From The Basement je pak pro kapelu jejím prvním vinylovým nosičem, vydaném pod hlavičkou Rundgang Records, vydavatelstvím spojeném se stejnojmenným skvělým lokálním record shopem.

The OhNos v sobě mísí vlivy různých podob feminizovaného rocknrollu a s lehkostí a citem mezi těmito vlivy proplouvají. Zatímco úvodní That’s Right je středně tempový punk se zpěvem jako vyšitým od Debbie Harry, následující Dirty Panties jako by utekla z nějaké rané nahrávky Yeah Yeah Yeahs, v tom nejlepším slova smyslu. Čtvrtá In The Basement pak zní jako kříženec zmíněných Yeah Yeah Yeahs s Misfits v éře Walk Among Us. První stranu pak uzavírá v lehce poklidnějším duchu se nesoucí Come And Get My Autograph, s výraznou refrénovou gradací.

Druhou stranu otevírá jeden v mých hitů této desky s názvem For Free, kde se pro změnu dočkáte ozvěn college rocku a power popu. Ačkoliv se může zdát, že The OhNos jsou ve svých inspiracích poněkud rozháraní, opak je pravdou. Celek má svou charakteristickou tvář a ani na moment nespadne do stádia hudebního kolovrátku, právě naopak.

Kapela balancuje na občas těžko rozpoznatelné hranici alternative rocku a garage punku, aby si z obojího brala, co ji oslovuje a inspiruje, následně přetvořila k obrazu svému a vyplivla zpět do světa s vlastní nezaměnitelnou genetickou stopu.

Info
Label: rundgngrekords.tictail.com/
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. That’s Right
2. Dirty Panties
3. Fake It
4. In The Basement
5. Come And Get My Autograph
6. For Free
7. Trail Of Entrails
8. Local News
9. Chlamydia For Christmas
10. Spawn Of The Beast

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com