Kids and Heroes
The Nazi Dogs – Saigon Shakes
Martin Suicide 24/04/2014 EP, Recenze

Někdy se člověk stane obětí vlastního systému a desku, patřící do přihrádky „k recenzi“, nedopatřením vsune to té, kde jsou desky k zařazení. Přesně to se stalo se zatím posledním vinylem německých The Nazi Dogs s názvem Saigo Shakes, která vyšla již na konci loňského roku.

EP servíruje tři písně spratkovsky znějícího klasického punku tak, jak ho můžete znát již z předešlých nahrávek The Nazi Dogs. Jednoduchým rockovým kompozicím dominuje kňučící Karstenův zpěv, mající v sobě něco z The Stitches i Johnny Rottena, což je deviza, která mě dokáže téměř vždy dostat. A stranu okupuje píseň Action, což je převzatina od obskurních, leč o to kultovnějších Knots, jejichž nesehnatelné EP z roku 1980 mimochodem před nedávnem vyšlo konečně v reedici. Na B straně pak najdete titulní Saigon Shakes, v níž, krom reminiscence na název prvního alba Hanoi Rocks, patrně rezonují Karstenovy zážitky z toulek po Vietnamu. Trio písní uzavírá svižná What Will You Do s rychle zapamatovatelným refrénem, hodným nějakých punkových klasiků. Ostatně obě vlastní písně patří k tomu nejlepšímu, co jsem dosud od kapely slyšel, po všech stránkách. The Nazi Dogs to je punk, nic víc nic míň. Punk v tom smyslu, jak byl chápán někdy v letech 76 až 78, a i na Saigon Shakes to prezentují na sto procent stejně jako na předešlých deskách.

Pokud vás baví kalifornské kapely jako The Stitches či Smogtown či spousta klasických obskurních spolků z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, The Nazi Dogs budou pro vás to pravé ořechové.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2013

Tracklist
  1. Action
  2. Saigon Shakes
  3. What Will You Do?

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com