Kids and Heroes
The Mandates – The Mandates
Martin Suicide 19/08/2014 LP, Recenze

Další Kanaďané na Taken By Surprise. Tentokrát z Calgary, honosící se jménem The Mandates a s nahrávkou vzniklou pod taktovkou Pata Kearnse, který stojí za tím, co do vinylových drážek nacpali třeba Exploding Hearts, The Obsarvers, Soda Pop Kids či Red Dons.

Co čekat od takovéto kombinace je nasnadě, super melodický punk té nejlepší provenience, v čemž mě utvrdily již první tóny celé nahrávky. Ta spolu s melodikou přináší i bezprostřední jednoduchost a určitou rocknrollovou archaičnost. Výsledkem je pak hudební mix znějící do značné míry jako směs The KidsTeenage Head, je to čerpání z hluboké minulosti, leč přenesené do dnešních dnů a s jakýmsi neodbytným pocitem hudební současnosti. Kanada ostatně v posledních letech patří k zemím, kde se podobnému stylu daří nadmíru dobře, a The Mandates jsou toho dalším a náležitě výrazným příkladem. Ostatně úvodní Is She Coming Back? je ukázková rocknrollová chytlavá písnička se vším všudy, a i kdyby na celé desce byla jen ta, stála by za investici, ale ona ve svém potenciálu rozhodně není osamocena, a to, co následuje, není o nic slabší. Hned následující Photo In My Wallet pt. II to dokazuje měrou vrchovatou a krom nosného rifu, který jako by utekl z raných desek The Jam, disponuje refrénem schopným strčit do kapsy nejedno slavnější jméno. Svižné rocknrollové kompozice se střídají s pomalejšími kousky, taktéž odkazujícími do 70. let. V tomto duchu deska prosviští až ke svému konci, který obstarává dvojice písní, svižná She Gets Her Kicks From Terry Six a melancholická She’s Walkin‘ Over, jež je takovou nasládlou tečkou za tímto navýsost podařeným debutem.

Pokud patříte k těm, komu učarovaly klasické pop punkové či power popové záležitosti, stejně tak jako The Briefs, Modern Action či Sonic Avenues, The Mandates jsou tu s náloží písniček, které vás mohou oslovit a stojí za to jim dát šanci.

Info

Label: takenbysurpriserecords.wordpress.com
Rok vydání: 2014

Tracklist
 1. Is She Coming Back?
 2. Photo In My Wallet Pt. II
 3. Don’t Take It Slow
 4. Daggers‘ Girl
 5. I Stayed At The Arcade
 6. Terminal Teenagers
 7. Tonight
 8. Gotta Forget That Girl
 9. Neon Lights
 10. She Gets Her Kicks From Terry Six (Not Me)
 11. She’s Walkin‘ Over

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com