Kids and Heroes
The Guests – Red Scare
Martin Suicide 03/01/2018 LP, Recenze

Vyjít tohle v roce 81, tak je to veliký! – bez debat první myšlenka, která se mi prodrala mozkovými závity poté, co na gramofonu začala vyhrávat první píseň z desky The Guests, relativně nové kapely ze Spojených Států. Dvanáctipalec Red Scare je jejich první gramofonovou deskou, která (a i to je trochu jak z roku 81) kolektuje dvě pouze na kazetách vydaná EP.

The Guests v sobě mísí melodičnost a přímočarost punkem ovlivněného power popu s chytrostí new wave a zádumčivou melancholií post-punku v tom nejryzejším slova smyslu. Úvodní The Tower je skladba s potenciálem trhat hitparády, bohužel ne pro současný hudební svět, patrně ty z již párkrát zmíněného roku 1981.

Nosné atributy The Guests jsou v podmanivě sametovém projevu zpěváka, tanečním tempu a průzračných kytarových a klávesových linkách. Celek jako by někdo vhodil do současného světa skrze časoprostorovou díru z osmdesátých let a připravil tak The Guests o jejich patnáct minut slávy po boku New Order či The Smiths. To vše se odehrává na poli, kde textová složka důrazně reflektuje sociálně-politická témata s lyrickým nadhledem a bez donekonečna recyklovaných klišé. Ale i to vlastně evokuje ono desetiletí, které tu již bylo několikrát zmíněno a kdy převážná většina progresivní populární hudby měla neskrývaný politický náboj. Tak jako to můžete slyšet zde třeba v druhé Red Stars Align, ve spojení s její těžko eliminovatelnou podmanivostí. Doslova totéž platí i o druhou stranu rozjíždějící Sick Of It All, kde navíc s blížící se finální částí skvěle dominují klávesy.

Přemýšlím, zda osmička písní na desce má nějaký vysloveně slabší moment, a vlastně žádný nenacházím. V určitém okamžiku začne možná nahrávka splývat v jeden celek opakující osvědčené triky a postupy.

Info
Label: sabotagerecords.net
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. The Tower
2. Red Stars Align
3. The Doldrums
4. Pripega
5. Sick Of It All
6. Have You The Time
7. Third Coming
8. Boots On The Ground

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com