Kids and Heroes
The Guests – Popular Music
Martin Suicide 28/08/2018 LP, Recenze

The Guests překvapili už dvojicí svých předchozích EP nahrávek, které posléze vyšly na jednom LP. Nyní jsou zpět s regulérním albem se stylovým názvem Popular Music. Jeho obsah je však na hony vzdálen tomu, co do tohoto slovního spojení zapadá v dnešní době. V sestavě The Guests najdete členy trendaři adorovaných Sheer Mag, ale jejich hudba si pohrává s diametrálně odlišnou estetikou i vyzněním.

The Guests spojují silný sociálně politický náboj své lyriky s duchem melancholického post punku osmdesátých let, a pokud vám jakákoliv z jejich skladeb zazní mimoděk v rádiu, budete odhodláni tvrdit, že je to něco vzniklé v Británii někdy roku 1983. Jejich potemnělý melodický indie rock se špetkou synth wave dokáže okouzlit a omotat si člověka kolem prstu. Rezonují zde odkazy osmdesátkové tvorby The Damned, The Sound, New Order, Echo And The Bunnymen i The Cure, aby dokázali v tanečním tempu podchytit melancholii i předzvěst chmurných zítřků pádu kapitalismu, jakožto nového Říma. Ostatně i onen politický sentiment v lyrice The Guests sdílí se svými hudebními inspiracemi a předchůdci.

Bohužel není rok 1983 a muzika prezentovaná na desce Popular Music se patrně nestane populární hudbou ve smyslu průniku do středoproudých vod. To ale nic nemění na síle celé nahrávky, která jako by k nám přicestovala dírou v časoprostoru, z dob studené války i víry v to, že se dočkáme lepšího světa. Rozjezdy obou stran jsou fenomenální, pohrávajíc si s melodikou na pozadí svižně tanečních rytmů. Knucklehead startující druhou stranu desky je mým osobním hitem z celého alba spolu s úvodní Climb That Ladder a druhou Watching The War.

The Guests jsou jednou z těch kapel, které by v současné produkci neměly zůstat přehlédnuty.

Info
Label: http://sabotagerecords.net/
Rok vydání: 2018
Tracklist
1. Climb That Ladder
2. Watching The War
3. Killing Spree
4. Flotsam And Jetsam
5. Like A Cold War
6. Knucklehead
7. Kicked And Punched, Rounded Up And Stunned
8. Serpentine
9. The Beast Of Bolsover
10. Red At Heart
11. Popular Music

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com