Kids and Heroes
The Generators z Los Angeles zařídí v pátek mejdan na Strahově
Danny 03/08/2017 Pozvánky

Do Prahy se vracejí kalifornští The Generators, tentokrát do strahovského klubu 007 a vezou svůj nový singl Street Justice. Krátce před posledním euro tour s The Bones (prosinec 2016) vydali desetipalcový split s Crashed Out a svůj status v street punkové extralize potvrdili i zatím poslední dlouhohrající deskou Earn Your Stripes. Na Sedmičce ale určitě dojde i na nějakou tu novinku z chystané řadovky, která má vyjít do konce roku.

The Generators založil zpěvák Doug „Dagger“ Kane po rozpadu kultovních Schleprock v roce 1997. Schleprock koncertovali od půlky 80. let a stihli projet USA s několika zásadními kapelami jako Green Day, The Specials, Sublime, Face To Face nebo NOFX. Kariéru ukončili těsně před zpopularizováním punk rocku v podání the Offspring a dalších kapel vycházejících na Epitaph Records.

The Generators se ale vydali opačným směrem a zabarikádovali se v zákopech první a druhé vlny britského punk rocku respektive oi! punku, reprezentovaném The Clash, The Damned, Buzzcocks a rozhodně Angelic Upstarts. Když k tomu všemu přidali nutnou inspiraci v dalších jihokalifornských kapelách jako Bad Religion a Social Distortion, výsledný zvuk byl na světě a The Generators se ho za zuby drží i dnes, o dvacet let později.

Jako předkapela, a víc než rovnocenní soupeři v backstage, se představí pražští The Gangnails, kteří hrají dnes už jen ve speciálních případech, jako je tento. Punkabilly hejsci z periferií se čtyřmi alby na kontě a spoustou oddaných fans. Zase na nějakou dobu poslední příležitost je vidět a jedinečná šance schladit se pivkem na schodech Sedmičky uprostřed horkýho léta!

The Generators (punk rock – Los Angeles/USA)
The Gangnails (punkabilly – Praha/CZ)

Klub 007 Strahov Praha, Chaloupeckého 7, Praha 7
Start 19:00
Vlez: 200,-

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com