Kids and Heroes
The Gaslight Anthem – Handwritten
Danny 13/08/2012 Novinky

Chladný Atlantik bičuje den co den skalnaté pobřeží New Jersey na východním pobřeží USA. A právě odsud pochází indie-punková parta The Gaslight Anthem. Tahle čtveřice uličníků v sobě má něco z Bouncing Souls, něco ze Springsteena, a snad právě ten studený vítr z oceánu jim vehnal do srdcí přehnané množství smutku. Před rokem vyrazila dech publiku na Prague City Festivalu a teď se hlásí s deskou Handwritten.

Album otevře neskutečně povedená pecka s názvem 45 následovaná titulní Handwritten. Oba tyto songy jsou protkány jemnou nostalgií a prapodivnou bolestí. Oběma písničkám to ale vyhovuje a tvoří parádní start celé desky. Here Comes My Man opět těží z melancholie a patetičnosti, jenže proboha, těmhle klukům to tak sedne. Věříte jim každý slovo. Dokonce i v té rozchodové Mulholland Drive, no a paradoxně je z toho nejlepší song alba. Pánové se s kytarami vyloženě mazlí, pomalejší aranže jim jdou od srdce pod ruku. Občas okoření muziku foukačkou, jako v Keepsake, a tím se nebojí sklouznout k folku s mandolínou. Celé album není tolik přímočaré jako třeba The ‘59 Sound z roku 2008 a to mu rozhodně přičítám k dobru.

Citlivější Too Much Blood a rychlejší Howl posunují desku k Biloxi Parish s povedenou kytarovou linkou. Písničku o lásce následuje Desire – písnička o nenaplněné lásce a pak Mae – o vzpomínkách na lásku na střední. Já vím, ty city z téhle desky přímo kapou a člověk si musí dávat sakra pozor, aby nezůstal ulepenej. Jenže přichází geniální National Anthem. Komorní vyznání, o tom jak se časy mění. Písnička, která mi svým textem dlouho ležela v blahé paměti. Následující Blue Dahlia tahá pak desku ještě o chlup výš a dává naději všem, že najdou své spřízněné duše. Navíc je pojmenována po mém oblíbeném filmu s Veronicou Lake v hlavní roli a svým textem na ni mírně odkazuje.

The Gaslight Anthem si touhle deskou vyšlapali cestičku do srdcí náctiletých milenců a deprimovaných třicátníků. A tím, že mám nakročeno do té druhé skupiny, si můžu omlouvat vysoké bodové hodnocení.

Tracklist

01. 45
02. Handwritten
03. Here Comes My Man
04. Mulholland Drive
05. Keepsake
06. Too Much Blood
07. Howl
08. Biloxi Parish
09. Desire
10. Mae
11. National Anthem
12. Blue Dahlia

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com