Kids and Heroes
The Fratellis – The Soul Crush
Kate 23/10/2014 EP, Recenze

Za ta léta pojem „alternativní rock“ díky určitým kulturně-módním skupinám dost zdegeneroval. To musí uznat každý. Pro mě jsou The Fratellis jedna z mála dnešních kapel, která se tímto pojmem ale může pyšnit. Jestli máte rádi The Libertines, tak The Fratellis budete mít rádi taky. Parta ze skotského Glassgow se po roce hlásí s novým materiálem a já jásám.

Minulý rok vydali po čtyř letech (kapela měla uměleckou pauzu) album We Need Medicine, které jsem poslouchala snad celý měsíc, a to na něm ani nemusela být žádná hitovka typu Chelsea Dagger nebo Mistress Mabel. Kapela se snad řídí heslem „Kvalita, ne kvantita“, na svém kontě zatím má jen tři alba, o to víc člověk dychtí a cenní si nových skladeb, i přestože tentokrát jsou to pouze tři nové písničky v podobě EP The Soul Crush.

EP je přesně směs toho, co The Fratellis představují. Kapela ovlivněná mnoha žánry – jak punkem, tak jazzem, blues ale i popem.
Otvírací svižná skladba They Go Down má energetický refrén, rychlou kytaru a příjemný hlas Jona Fratelliho. Druhá skladba Oh Scarlet je přesně ten jazz, o kterém jsem mluvila, milá, kolébavá, piáno a úsměvy. Závěrečná a titulní The Soul Crush mi paradoxně přijde nejslabší, moc funky, ale i funk si najde čas na menší kytarová sóla.

Závěrem bych jen řekla, že podle posledních zpráv na facebooku, The Fratellis zrovna tráví svůj volný čas nahráváním, takže se zase máme na co se těšit.

O autorovi

If you think I'm loser who likes music too much you are definitely right.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com