Kids and Heroes
The Flesh Of The City – The Flesh Of The City
Martin Suicide 03/09/2019 LP, Recenze

The Flesh Of The City je jedním z aktuálních projektů neúnavně hyperaktivního zpěváka The Gaggers a partičky kolem něj, zjevně stvořená pro to, aby ventilovala skrze navýsost charakteristickou spratkovskou drzost tvůrčí přetlak autorů.

Pro fanoušky The Gaggers jsou The Flesh Of The City adekvátní záplatou, jsou tu přítomny stejné atributy, čerpající z klasického punku v jeho projevu i melodických strukturách, zde navíc s příjemnou dávkou arty punkových disonancí a špetkou post-punkové, popovou melodikou nasáklé melancholie.

The Flesh Of The City tak v určitých momentech evokují The Gaggers naočkované infekčním virem raných The Fall. Tomu všemu dominuje Marcův odrzlý zpěv, jako základní poznávací známka kapely. Jsou tu ale i neméně výrazné sborové refrény, dávající skladbám jako Cadaver-In-Waiting, Taking Credit For Other People‘s Ideas, Patron Saint nebo úvodní The Visceral Jolt nezpochybnitelně hitový charakter. Osmička skladeb má spád a je prosta jakýchkoliv hluchých momentů. Vrcholem pak pro mě je asi předposlední Hide Your Face, skvěle dohromady kloubící podmanivé tempo s melodickou gradací nosného popěvku.

Pokud vám chybí The Gaggers, The Flesh Of The City jsou více než adekvátní náhradou, možná s menší dávkou divokosti, ale o to více stavící na síle písničkového popěvku.

Info
Tracklist

1. The Visceral Jolt
2. The Patron Saint Of Murder
3. Arguing For & Against
4. Cadaver-In-Waiting
5. The Flesh Of The City
6. Taking Credit For Other People’s Ideas
7. Hide Your Face
8. Inside You

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com