Kids and Heroes
The Estranged – Type Foundry Session vol. 1
Martin Suicide 16/04/2014 LP, Recenze

Ruku v ruce s evropským turné a novým albem (tomu se budeme věnovat v samostatné recenzi) vyšla portlanským The Estranged i evropská edice LP kolektujícího rané singlové počiny kapely. Deska původně vyšla před pár lety pouze v Americe a nyní je k mání i v edici pro euro punks s odlišnou barvou tisku na obalu.

Kapela tu servíruje osmičku písní natočených v březnu roku 2007 a zachycující ji na počátku její cesty. The Estranged tu esenciálně propojují své inspirace v britském post punku s atmosférou svého rodného Portlandu, o němž svého času legendární Wipers zpívali jako o Doomtownu. Temnota a intenzivně vypjatý zpěv spolu s punkovou přímočarostí hudebních nápadů tu vytvářejí svým způsobem magický koktejl, došperkovaný o cit pro bezprostředně chytlavé písničky v tom nejlepším slova smyslu. Nenapadá mě jak jinak popsat pocity z písní jako The Masses, Sacred Decay či mého osobního hitu Nothing To Say, která mě dostává zas a znovu každým poslechem. Oproti pozdějším nahrávkám tu The Estranged zní jakoby nejpunkověji a nejostřeji, bez složitých aranžérských fines, ale se stejnou, neřkuli ještě větší mírou intenzity.

Skvělou devizou je tu i situace, že ačkoliv nahrávky byly původně realizovány na pětici různých sedmipalců, jako LP zní naprosto kompaktně, jakoby původní záměr nahrávky byl právě v podobě jedné desky. Jako taková má pak smysl i pro ty z nás, kteří již předtím měli obsažené singly zařazené v regálu.

Info

Label: sabotagerecords.net
Rok vydání: 2014

Tracklist

1. Fast Train

2. The Masses

3. Sacred Decay

4. Through The Night

5. Statue In A Room

6. Nothing To Say

7. Entrnced

8. Villified

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com