Kids and Heroes
The Cry – Dangerous Game
Martin Suicide 08/07/2014 LP, Recenze

Druhé album portlandských mladíků s rozcuchanými vlasy The Cry jsem očekával dlouho a s otázkou, jak dokáží navázat na debut a v mezičase vydaná split EP, která vydržela na mém gramofonu drahně dlouho a nešetřil jsem na ně chválou. Hudebně bývají tito kluci označováni za pokračovatele v hudebním odkazu tragicky skončivších krajanů Exploding Hearts a tato příměra ve své zásadě sedí, ač The Cry zároveň kráčí svou vlastní cestou.

Pokládám desku na talíř gramofonu a za zády mi v televizi běží reklamní spot na That Seventies Show, v ten moment mi až zatrnulo, jak přirozeně spolu obě položky souzní. The Cry jsou tak trochu hudební That Seventies Show, mají v sobě něco z ducha starých dobrých časů, glamový šmrnc i power popový melodický potenciál, stejně jako cit pro jednoduché rocknrollové rify britského pub rocku. Dangerous Games je jako koktejl vzniklý po té, co jste do designového retro mixeru vhodili desky Sweet, Cheap Trick, The Boys a Eddie And The Hot Rods. Právě silný závan hitových glam odrhovaček ze sedmdesátých let, prezentuje již úvodní Discotheque, kterou mohou posluchači znát již ze split EP s The Connection, a opakovaně mi v mysli evokuje vzpomínky na dobu, kdy jsem coby malý špunt poslouchal rádio v autě starších sourozenců, někdy ve druhé půli sedmdesátých let.

V podobném duchu pak celá deska pokračuje, jen primární influence se naklánějí více tu na jednu, tu na druhou stranu, a jako třešinka na dort působí skvělé sborové zpěvy a čas od času do popředí vystoupivší klávesy. Především pak album je  jako celek kompaktní ve svém jednoduše chytlavém melodickém rocku, a to je, oč v případě The Cry běží. Písničky jsou krátké, přímočaré, v tom nejlepším slova smyslu prvoplánově hitové, s jasnou strukturou a melodickými triky, co budou fungovat asi vždy, tedy alespoň na mě.

Dangerous Game je deska, která by měla okupovat hitparády a o nějakou tu dekádu nazpátek by patrně i okupovala. Proč tomu tak není dnes, nechci soudit, ale to nic nezmění na faktu, že skvělá deska je a zůstane skvělou, což platí v tomto případě měrou vrchovatou.

Info

Label: takenbysurprise.net
Rok vydání: 2014

Tracklist
  1. Discotheque
  2. Hangin‘ Me Up
  3. Nowhere To Go
  4. Dangerous Game
  5. Toys In The Attic
  6. Smirk
  7. Shakin‘
  8. Seventeen
  9. He Said She Said
  10. Same Old Story

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com