Kids and Heroes
The Creepshow – They All Fall Down
Danny 02/02/2011 CD, Recenze

Rok 2010 byl na zajímavé desky docela bohatý, a jedním z kousků, na který jsem byl zvědavý, byli noví The Creepshow. Už je to nějaký ten pátek (konkrétně rok 2006, díky Adame), kdy se mi do ruky dostala jejich první řadovka Sell Your Soul. Totálně mě dostal zvuk Hammondek, ženský zpěv a hit Cherry Hill. Druhá deska pak byla pro mě velikým zklamáním, původní zpěvačku Hellcat vystřídala její ségra Sarah, a i když svoje party zvládá o něco líp, nebylo to ono. I přes to, že jít v Čechách na jejich koncert, už není, vzhledem k frekvenci a složení publika, žádnej svátek, na novou desku jsem se těšil.

Desku otevírá jako tradičně Intro s názvem The Sermon (tentokráte část třetí), kterou následuje svižná pecka Get What’s Coming. Wow, no začíná to dobře, Reverend McGinty mačká klávesy jak o život a celá kapela si dává parádní vokály v refrénu. To vlastně i v následující Someday i titulní They All Fall Down.

Jako vrchol desky bych vypíchnul pomalejší Sleep Tight. To je prostě soundtrack z Pomády jak vyšitej (jen s trošku morbidnějším textem :) A taky našláplá Keep Dreaming, kde Sarah svým drzým zpěvem strhává veškerou pozornost na sebe. Další song Hellbound zas potěší dechovou sekcí a mužským zpěvem, který je příjemnou změnou. Poslední Road To Nowhere je pak příjemnou tečkou. Stopáž je pak natažená skoro o dalších deset minut čekáním na zbytečné outro.

Deska má jedno zásadní plus a tím je, že neobsahuje žádnou vatu. Žádný song mě nedonutí vstát a přesunout jehlu gramofonu na další zářez. Nabízí se mi srovnání s Horrorpops, který fakt miluju, ale překvapivě The Creepshow vycházejí jako vítězové (taky i díky živelným show. Kdo byl v roce 2005 ve Futuru, jistě si vzpomene na k uzoufání nudné Horrorpops). Sarah zpívá skvěle (což dokazuje i na svých perfektních sólových albech) a aranže dělají z celé desky hit za hitem. Oči pak upoutá obal, zpěvaččin levej hák stojí zato. Přesto však mi srovnání s jejich debutem nedovoluje jít na vyšší hodnocení.

Info

Rok vydání: 2010

Label: Hellcat Records

Délka: 37:38

Odkaz: thecreepshow.org

Tracklist

01. The Sermon III
02. Get What’s Coming
03. Someday
04. They All Fall Down
05. Last Chance
06. Sleep Tight
07. Dusk `Til Dawn
08. Keep Dreaming
09. Hellbound
10. Going Down
11. Road To Nowhere

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com