Kids and Heroes
The Bullboxers, Kaktus, Princovia – Bratislava
Vojto Umre 28/03/2012 Reporty
Na túto akciu som sa celkom tešil, keď že všetky kapely dobre poznám a vedel som, že to bude určite poriadny rokenrolový žúr. The Bullboxers mali na pláne aj krst svojho najnovšieho počinu, ktorý vyšiel koncom minulého roka a Kaktus sa mali predviesť v novej zostave. Tieto dva fakty koncert ešte viac oživili.

23. 3. 2012, Randal club (Bratislava)

Do Randalu som dorazil okolo siedmej aj keď som vedel, že koncert skôr ako o deviatej nezačne. Za ten čas som kecal s kapelami a známymi. Návštevnosť bola dosť slabá, ale až tak to na kvalitách neubralo.

Ani som sa nenazdal a Barbie, frontman The Bullboxers, odštartoval túto spanilú jazdu. Tešil som sa najmä na ich nové songy a bol som zvedavý ako ich dokážu odohrať naživo. Väčšinu playlistu tvorili nové songy ale zazneli aj veci z prvého albumu ako napríklad ČurákLike a Sheena a pod. Koncert až na  pár bubeníkových chýb odohrali výborne. Barbie to svojim vystupovaním vedel miestami slušne oživiť. Medzi piesňami Čurák a Svet hrdinov prebehol spomínaný krst. Album krstil Leďo, z kapely Princovia, slávnostne šampanským.

Ako ďalší sa na pódiu objavili gangstri zvaný Kaktus. Spomínal som novú zostavu, ale vlastne ide o zmenu na dvoch postoch. Za bubnami sa objavila nová tvár Randy a štyri struny mal pod palcom Stenli, ktorý v minulosti často hosťoval kaktusákom na druhú gitaru. Hudobne som zmenu oproti minulej zostave až tak nepocítil. Možno to odohrali trošku rýchlejšie, ale hlavne po štýlovej stránke vyzerali jednotne, tak ako má kapela vyzerať. Jednoducho si sadli.
Ako vždy dokázali spraviť kvalitnú show. Jano dokonca zišiel z pódia a pár ľudí okolo neho spievalo s ním. Solídne odohratý prierez svojej doterajšej tvorby. Odzneli veci aj z najnovšieho splitka, ktoré sa mi zdali lepšie odspievané ako na samotných nahrávkach. Malo to proste grády.

Trojicu doplnili na koniec Princovia. Koncom minulého roka tiež natočili dosku s názvom Na zámku sa opäť spieva a tancuje (recenze). Od vtedy už ubehlo dosť času na to aby si tento tromf slovenskej hudby mohol každý napočúvať a spievať si texty spolu s kapelou. Už skúsení hudobníci to proste na pódiu vedia a nie je im čo vytknúť. Odzneli staré aj nové hity ako Blbé stavy, Láska či Princovia z rozprávky. Jedna pecka striedala druhú. Myslím, že aj ľudia prišli hlavne na Princov, čo bolo pri niektorých pesničkách vidieť a ako taký opäť nesklamali. Posledné dve ale tri piesne som už ani nevydržal, pretože únava ma začala zmáhať a tak sme nezostali s partiou ani na áfterku, ktorá bola ešte určite divoká…

O autorovi

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com