Kids and Heroes
The Brains – Zombie Nation
Michaela Klocová 14/05/2010 CD, Recenze

Už sedm let můžete na podiích po celém světě vídat The Brains – trio zombíků, co za křiku „MORE BRAINS!“ drtí morbidní směsku 50’s rock’n’rollu a punk rocku. Kapela má za sebou dvě úspěšná řadová alba, která nahodila laťku dost vysoko. Třetím albem, vydaným loni, ji ale nepřekonali. Zadařilo se s novou deskou nazvanou „Zombie Nation“?

Na novém albu na vás kanadská trojka vychrlí čtrnáct písní, včetně intra nazvaného R.I.P. Jak je u psychobilly kapel známo, i přesto, že jsou všichni muzikanti mrtví, muziku hrají neuvěřitelně živou. A to dosvědčují i The Brains. Jejich novinka mě místy opravdu nenechala v klidu, utekla jako voda, ale songy splývaly do jednoho. Pecky jako Hell N‘ Back nebo No Brain, No Pain na novém albu bohužel nenajdete – řekla jsem si po prvním poslechu. Dala jsem tomu ale ještě šanci a CD už se točilo znovu.

Povedenější a ta více nakopávající je hlavně první část alba. Kontrabas snad klape ještě víc, než na předchozích deskách a The Brains ukazují, jak silní jsou v refrénech – vokály jsou bezesporu silnou stránkou kapely. Působí opravdu výborně a fungují i po změně jazyka, na desce se dostalo i na francouzštinu, což pro ně – jako Kanaďany – není žádný problém. Když se ale album přehouplo přes půlku, kapela ubrala z plynu, zpomalila a vypadalo to, že došly síly i nápady. Ano, na desce se sice mezi posledními songy objevují slabší místa, ale ta představuje pouze pár pomalejších písní, což kapele ale nemůžu mít za zlé – přece jenom pánové už nejsou nejmladší a oddych se pak na koncertech určitě hodí. Tyto slabší články na konci alba pak ale plně vynahrazují dvě poslední písně. Hitovka Mexikaners, která určitě pojede na koncertech a úplně poslední Enjoy The Silence. Originální název, říkala jsem si, to už tady minimálně jednou bylo. Všechno mi ale došlo, když píseň spustila – The Brains předělali nejznámější věc od Depeche Mode. V jejich podání dostala parádní nový kabát a více než solidně uzavřela album.

Zombie Nation se daleko víc přibližuje prvním deskám kapely, než desce z minulého roku, což je rozhodně plus, protože předchozí album zrovna invencí neoslňovalo. Jak velké slovo měl při nahrávání nový kontrabasák působící v kapele od začátku roku, můžeme jenom hádat. Každopádně, nová deska má na to, aby uspokojila jak fanoušky klasického rock’n’rollu, tak fans psychobilly nebo punkrocku. The Brains se zkrátka předvedli v plné síle a dokázali, že jsou jednou z nejlepších kapel, co můžeme v psycho žánru slyšet.

Info

Rok vydání: 2010 Label: Stomp Records Délka: 37:36

Tracklist

01. R.I.P.
02. We’ll Rise
03. We Gotta Go
04. Screaming
05. Apres Cette Nuit
06. Devil’s Crossroads
07. Sweeter Than Wine
08. Spaghetti Western
09. As I Stand
10. Zombie Nation
11. I Don’t Care
12. Evil Never Dies
13. Mexikaners
14. Enjoy The Silence

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com